Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az 1000 Ft-os...

Franz Müller kérdése:

Mi a különbség az 1000 Ft-os és a 4-5 ezer forintos optikai egér között? Mennyivel tud többet a drága egér?

Figyelt kérdés

2016. jan. 21. 08:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Többet nem tud, de tovább bírja.
2016. jan. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

nekem laptopom van, szándékosan kis egeret veszek hozzá, nem ilyen nagy maréknyi, hanem olyan amire a kezed nem is tudod rendesen rátenni, hanem hüvelyk és gyűrűs ujjal fogod kb...


3-5000-ért elég jókat lehet már kapni (vezetékeset használok)

sok évig bírja 1-1 ilyen egér, általában a vékony kábel egy idő után valahol megtörik és az lesz a halála...


egyszer meghalt egy ilyen egerem, anyámat megkértem, hogy vegyen egy egeret nekem, úgy is pont vásárolni volt...

na erre hozott ilyen 1000Ft-os szutykot...

wowoztam a középső egér gombot elég sokszor nyomom játék közben, konkrétan 3-4 nyomást bírt ki az egér aztán behalt a görgő! pedig nem is nyomtam izomból, csak gyorsan megnyomtam és kész...

a kábel miatt elhalálozott 3-5e Ft-os egereimen teszteltem pár dolgot, hogy mit bírnak, a görgőre elég erősen rávágtam több módon és a görgője ugyanúgy működött, nem ragadt be, nem tört el...

biztos van 1000 Ft-ért is használható egér, de én úgy vagyok vele, inkább veszek 3-5x annyiért és évekig használom...


aztán megkértem anyámat, hogy hozzon egeret, mert ez behalt, erre hozott 5-10db ilyen szutykot amik max 2 hétig bírták ki...na utána én mentem be és vettem egy normálisat :D


én nem sűrűn járok olyan helyre ahol tudnék venni egeret, szóval betáraztam 2-3 pár ezer forintost, hogy legyen tartalék ha kell és még véletlen se kelljen másra bíznom, vagy napokig touch paddal dolgoznom...


én már anyagban éreztem a különbséget, amikor megfogtam, felemeltem...a kis egerem 3-4x olyan nehéz mint a méretben nagyobb, ám árban olcsóbb egér!


haveromnak gamer egere van ha jól emlékszem 16e Ft volt, de lehet az volt 36e...

súlyozni lehet, extra gombok mi egyéb...

nekem ez már túl sok lenne, de sokaknak van igényük 4. 5. gombra, meg 3 görgőre...

főleg gamereknek és grafikusoknak van szükségük ilyen speckó egerekre, szóval neked nem feltétlen kell 20e Ft-ért egér, de megéri 3-4 ezerért egy normálisat venni, nem éri meg ezen spórolni!


22F

2016. jan. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A 4-5 ezer forintos egér szerinted drága? Ajaj...
2016. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 SimkoL ***** válasza:
100%

A feleségem vagy 2-3 hete hozott a Penny-ből egy 800 forintos egeret. Szétszedtem, kapott két 12-es anyát súlynak és leragasztottam fekete szigszalaggal a 'belét' mert nagyon átvilágított a felső részen. Böngészni, programozni, unokáknak lelökni, megtaposni kiváló :)

Amúgy érdekes módon eléggé érzékeny és már kibírt két hétvégét az 1,5 - 4 és 5 éves unokákkal. Ha még kettőt kibír már megérte :)

2016. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Trevor. ***** válasza:
Az optikai szenzor típusa (mekkora a dpi pl.), a gombok alatti mikrokapcsoló típusa (mennyi leütést bír el, mekkora erő szükséges a lenyomáshoz, mekkora hangja van a kattintásnak), az anyagminőség (nem törik a kábell, recseg az egér kattintáskor) és az egértalp típusa (egy teflontalp sokkal jobban csúszik, mint egy gumírozott műanyag talp). Én inkább vennék drágább egeret, de az tartson is ki tovább. És 4-5k egyáltalán nem sok egy egérért, főleg, ha játszani is akarsz (van 30k fölött is gamer egér).
2016. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! A 4-5 ezer Ft bizony eléggé drága. Ez kb 20 kiló kenyér ára (olcsóbb helyeken) és ezen elél egy kisebb család. Persze akinek a havi jövedelme nem a minimálbér (esetleg több százezer, vagy millió forint), annak ez aprópénz. Sajnos a szegények vannak többen.
2016. jan. 21. 16:29
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én rágcsálóim 25/35 ezer forint volt.

És nem több százezer a fizetésem.

2016. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#6: Lehet, hogy a te jövedelmedhez képest az sok pénz, de ha tetszik, ha nem, egy jó minőségű egér tízezer forintnál kezdődik. Vehetsz te új autót kétmillióért is, de az akkor is csak egy rozoga Dacia marad. Tudom, a tények makacs dolgok.
2016. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ezerötszázas egérrel jártam már úgy, hogy elhajlott a led lába a kisebb ütődésektől, amiket szűk egyévnyi élete során kapott, majd piszkosul prelles lett az összes gombja, egy kattintást volt hogy öt gyorsnak küldött. Azért ilyesmi már 5 körül se fordul elő. De még az ötezer forintos Genius vezeték nélküli bill+egerem is bőven megmarad megbízhatónak, pedig azt nyüstölöm főleg.
2016. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Itt nem a minőségről van szó hanem a benne lévő alkatrészekről.Nekem egy 1500Ft-os egér évekig bírja azt napi használatban van legalább 4 órát.

Egyszerűen a benne lévő technológia jobb egy 5ezres egérben,például lehet optikai vagy lézeres,drágább egérnek jobb az optikája azaz amivel fényképez,egy ezer forintos irodai egér 800dpi a felbontása,ez FPS játékokhoz kevés mert előfordul hogy a célt áttugorja mert nem pontosan érzékel,egy gamer egér akár 5000dpi-e lehet ami nagyon pontos ezért nem is kell annyira mozgatni az egeret,pá centis mozdításnál is tovább megy a kurzor mint egy irodai egérnél.A másik dolog a benne lévő processzor.Egy gamer egér 1000hz-el megy ami azt teszi hogy minden másodpercben 1000szer küld jelet a számítógépnek így a késleltetés 1ms.Egy 1000Ft-os egér 125hz-en megy így a késleltetés 8ms! Különbség óriási.Szóval vannak nagy különbségek,aki azt írja hogy csak a minőség meg hogy van benne anyag az nem érti,pesze 5000ft-os egértől ne várjuk el azokat amiket fent leírtam,a gamer kategória 10.000Ft-ról indul azokra igaz,de egy 5000ftos egér is sokkal jobb mint egy olcsó irodai egér.

2016. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!