Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen nyomtatót vegyek átlag...

Milyen nyomtatót vegyek átlag felhasználásra?

Figyelt kérdés

Még sohasem volt nyomtatóm, mindig máshol oldottam meg, most viszont elérkezett az ideje, szóval semmi tapasztalatom.


Ugye legtöbb online áruháznál úgy kezdődik, hogy tintasugaras vagy lézeres, már itt elakadok, nem hogy milyen márka legyen...


A4, A5 ös méretben szeretnék nyomtatni, azt se baj ha csak fekete fehér, nem lenne rossz egy beépített scanner, de nem kikötés.


Ami a legnagyobb kérdés az meg a patron/toner bele, melyik fajtához olcsó, melyik bírja jól ?


Kb. ennyi jut eszembe, árban olyan 20-30 között gondoltam, de ha 40 felé hajlik sincs nagy baj.


Köszi a segítséget.



2016. febr. 22. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben megelégszel a fekete / fehérrel, akkor hosszú távon mindenképp egy mono, multifumkcionális lézernyomtatót ajánlok. Szerintem hosszú távon sokkal kifizetődőbb, mint a tintasugaras.

Magamból kiindulva hetente egy két alkalommal nyomtattam néhány oldalnyi szöveges dokumentumot. Így kb negyedévente kellett töltetnem a tintasugaras nyomtató patronját. Alkalmanként 1-2 ezerért. Ez így ment évekig. egy közepes árkategóriás lézer nyomtató 1000 oldalnál is többet tud kinyomtatni egy toner feltöltéssel. tehát ha 5 évvel ezelőtt egy lézernyomtatót vettem volna, még akkor is csak kb félig lenne a toner. A toner töltés egyébként drágább, de az előbbiekben vázolt okok miatt szerintem mégis csak megéri.

Néhány hete vettem egy ilyet, és eddig nagyon korrekt kis gépnek találom. Meg vagyok elégedve vele.ű

[link]

2016. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Én is Samsung vagy Brother fekete-fehér lézernyomtatót ajánlok.
2016. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
HP márkát ajánlanám
2016. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
#3: A HP-val csak az a gond, hogy szinte kizárólag eredeti patronnal/tonerrel működik.
2016. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Ezt az utolsó megjegyzést szeretném cáfolni. HP Deskjet 5940 nyomtatóm van kb. 10-12 éve. Többféle utángyártott tintapatron kapható hozzá, ráadásul ezek némelyike tartósabb, mint az eredetiek. Az eredeti patronnal kb. fél évig nem nyomtattam, utána már nem is tudtam, mert beszáradt a tinta. Ami most van benne, azt 2012 márciusában tettem bele. Nem tévedés, 2012-ben (természetesen utángyártott). Ritkán nyomtatok és csak keveset, volt úgy, hogy 8 hónap szünet volt két nyomtatás között és gyönyörűen kinyomtatta amit kellett.

Azt azért hozzá kell tennem, hogy fekete tintáról van szó, amióta az eredeti színes kifogyott, azóta színes patront nem tettem bele.

2016. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
#5: Itt a kulcs a "10-12 éve". Az újabb HP nyomtatók csak a chippel ellátott patronokat ismerik fel.
2016. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Enyém 10 éves valóban régi, de teljesen jó, USB-s , semmi baja nincs, de patront azt persze cserélni kell ha kifogy. Én ajánlanám nem tudm atípusát valami deskjet series 9000 talán.
2016. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, már van miből kiindulnom ;)
2016. febr. 23. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!