Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon magas a processzorom...

Nagyon magas a processzorom CPU hőmérséklete. Mitől lehet? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Túl magas a processzor CPU hőmérséklete. Mi a teendő?

Leszedtem a hűtőt a prociról és leszedtem a pasztát róla, majd újra pasztáztam kicsit sok lett rajta ezért kb 60-70 C mozgott a hőmérséklete ezért szét kaptam és leszedtem róla elég sokat oly annyira sokat ,hogy most 20sec után leállt, túlmelegedett. Raktam rá egy picivel többet megint ez a helyzet volt. Megint egy picivel többet raktam rá most jó, de megint 57-63C megy ALAPból ha nem fut semmi. Játszani nem merek mert leállna!

Eddig jó volt. 55 fölé soha nem ment! Mi a okozza a bajt ? Mi a teendő?

proci ventilátor 1600-2300között pörög.

Full Tiszta minden. Az oldala le van szedve.

Intel Celeron 2.93Ghz

Hűtőről egy kép: [link]


Srácok segítsetek. Eddig nem volt ezzel probléma ,most meg szinte használhatatlan.



2013. márc. 21. 22:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Jó kis kép:D Am meg az oldalát rakd vissza mert nem kering benne a levegő. Amin van venti annak még úgy ahogy nem baj, de a vinyónak, ramnak, ahol nincs légáramlat az könnyen túlmelegedhet. Pasztából meg csak egy kevés kell. kb egy borsónak a fele.
2013. márc. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 BM-Striker ***** válasza:

Rossz a kép linkje.


Milyen pasztát használtál?


Egyébként a pasztát vékonyan kell kenni, hogy a cpu teljes felületét befedje, azt úgy a legkönnyebb elérni, ha a cpu-ra egy borsónyi pasztát ráraksz és a hűtőt rászorítod.

2013. márc. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Lehet beszedtél valami vírust, nekem egyszer olyan volt, hogy bekapcsoltam a gépet és 100%-ra ment a CPU terhelése automatikusan, lehet neked is valami hasonlód van.
2013. márc. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 BM-Striker ***** válasza:
Egy zárt házban mék kevésbé áramlik a levegő, mint egy nyitottban, hacsak a ház ventilátorlai nincsenek jól elhelyezve(ami egy Celeoron D-vel szerelt gép-nél nem elvárható)
2013. márc. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Óvatosan kend el rajta a pasztát! Az is lehet hogy amit most leszedtél elsőnek az másfajta volt,és amit rákentél újnak,ugye másféle,másképp vezeti a hőt!


Próbáld meg középre nyomni és onnan elkenegetni,vagy rányomni a hűtőt,minnél kevesebb levegő maradjon közte,egy határozott mozdulattal tedd rá a bordát,így majd elkenődik a paszta amerre akar. 57fok körül van az üzemi hője a cerkáknak, de ajánlatos 50környékén tartani így próbálkoznod kell,hogy tudj játszani

2013. márc. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Chello ***** válasza:

Említette itt valaki egy másik esetben, hogy nem -e porps a hűtő. Ha nem akkor te meg nézd meg rendesen rászorul -e a procira. A fehér paszta az ilyen, ha sokat teszel rá még rosszabb. gondolom a veti megy elég gyorsan.

Szedd ki a procit nézd meg nincsen e valami szutyuk a foglalatában, túloldalt a lábakat nem ériti e vmi idegen dolog, és a proclábakat is tisztának kell lássad.


Nézd át az egész alaplap felületét ha kell fújasd ki levegővel.

figyeld meg púposak-e a kondik a proci körül

(a tetejük keresztezve vágásos, mhogy ha pukkan ne lője el a kupakját

Kb. akkorát szól mint egy alap petárda és füstszűrőhöz hasonló vatta repül ki belőle.

Ha puposak ki kell cserélni, de ezk most nem fognak pukkanni az más miatt van. (fordított bekötéstől és sokkal hamarabb pukkant volna)

Itt túlfesz lehet még minimálisan valahol.



Az 55 is nagyon sok. Cerka nm megy fel 40 re sem.

Össze is kéne polírozni vagy legalább finomcsiszolni, de most próbáld meg az eddig elsoroltakat átnézni.


Azért mondom, hogy kondik, mert a lap régi 478-as és szokásuk sok melegben kiszáradva.

2013. márc. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4# hmm, jójó az is igaz. Én minden gépembe eddig az volt mindig az első hogy több több ventit raktam bele, + az áralmást megoldottam. Szóval mamgambol indultam ki:D
2013. márc. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Chello ***** válasza:
Próbálj az egész alpőlapról képet feltenni amin jól látható a proc környezete.
2013. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 csacsi2 ***** válasza:
amit leírtál abból csak az jön le, hogy a paszta okozza. A pasztának annyi a szerepe, hogy a borda és a proc közt ne legyen levegő, ami hőszigetel. mivel a paszta is szigetel, de kevésbé mint a levegő ezért ha vastag akkor az is szigetel.Esetleg nem pattintottad rá rendesen. Az is lehet hogy a belső tér aerodinamikája változott, pl ráhajol, útban van egy adatkábel stb.
2013. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Chello ***** válasza:

Én ezt az áramlás dolgot úgy oldottam meg és sok más bajomat is , hogy nincsen ház. Mondjuk a gép is a pinyóban van uh. mindenre ráállítottam egy ventit ott zajonghat.

Az ssd-ről mondta nekem vki, hogy 70-80 fokos is megvan neki lapiban hát az enyim pl. 9-10.

2013. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!