Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2db SSD mellett van egy HDD,...

Krisztián_85 kérdése:

2db SSD mellett van egy HDD, adatoknak, de a BIOS nem latja. Ez mitol lehet?

Figyelt kérdés

Kifejtem bovebben. BIOS-ban nem latom, csak ha IDE modba rakom. De a 2 ssd miatt az nem jo nekem. Windows instalalasnal lehet latni, de azt irja nem lehet ra telepiteni a win-t. Windows intezo latja. Ha felrakom az Intel storage (vagy mi) gyari progit akkor teljesen eltunik. Eszkozkezeloben se latni.

12eve van gepem,nem vagyok amator,de erre nem talaltam magyarazatot. Most ugy hasznalom AHCI modba, hogy a bios nem latja.

Az alaplap egy ASUS B85-PRO GAMER.



2016. ápr. 10. 01:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennél azért még bővebben is kifejthetted volna... Milyen oprendszer? Bios? Milyen vinyó? Miért akarod feltenni az inteles csodát? Miért HDD-re tennéd a wint, ha már van 2 SSD?
2016. ápr. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor kifejtem. :-)

Win7

Bios a legfrisseb ami van a deszkahoz.

Nem akarok ra rendszert tenni, de fura, hogy nem latja. Az inteles csodat pedig csak egy proba miatt tettem fel. Miutan levettem elokerult az intezobe a vinyo is. Egy szimpla 250es wd blue.

Ez az egesz ugy jott, hogy amd konfigrol valtottam intelre. Alaplap, procit.

Es iszonyat lassan toltotte be a palyakat a bf4.

Egy fx8350 es procit csereltem egy i7 4790-re.

Ha mar bent voltam dupla annyi fps volt. Egyedul a map toltesenel lassult le de nagyon. Es ezert probaltam mar ki mindent ami hdd vagy ssd beallitas. Most tettem egy uj rendszert, picit atvarialva a dolgokat. Kivancsi leszek..

Csak akkor is fura, hogy biosba nincs meg a vinyo csak ide modban.

Amugy a pontos konfig, hatha segitseg lehet.

750es modularis chieftek tap

Asus b85-pro gamer alaplap

Intel i7 4790 cpu

4*4gb ddr3 1866mhz

Gigabyte gtx970 g1 gaming vga

1 db 250es samsung ssd (jatekok)

1db 128as kingston ssd (rendszer)

1db 250es wd claviar blue hdd (filmek,torrent)


Amd konfigon kb 15masodperc volt egy toltes mapvaltasnal vagy belepesnel.

8-9masoperc egy windows inditas.

Itt most a windows elindulasa 7-8masodperc.

Ellendben a bf4 mondjuk 2-3perc.

Es erre kerestem megoldast :-)

2016. ápr. 10. 02:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Hm. Hát, az a helyzet, hogy ez valami ASUS belső beállítás lehet. Legacy mode talán segíthet (BIOS-ban van eldugva valahol). Sajnos sokat segíteni nem tudok, én ehhez már nem értek, a kérdést meg valamiért úgy olvastam Windowsban nem látszik egyáltalán. Win10 alatt most éltem túl egy hasonlót, csak a Win10 "alap" driverrel megy, de ilyenkor meg minden vinyómat külsőként érzékeli... :-D

Azt hittem hasonló probléma lesz. Pardon. :-)

2016. ápr. 10. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Furak a dolgok a fejlodessel, bar regen sokan elakadtak a jumper-elesnel :-)

Nincs semmi amugy, csak ide es ahci.

De most ugy oldottam meg, hogy jo is lett :-)

2016. ápr. 11. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!