Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzort választanát...

Melyik processzort választanátok? Intel i5-6300HQ vagy i7-4720HQ?

Figyelt kérdés

Hosszú távra vásárolnék laptopot, általános használaton kívül annyi különbséggel, hogy hosszabb üzemidőre (munkából kifolyólag) és egy időben több program futtatására képesnek kell lennie. Az i5 mellett ugye az lenne az érv, hogy 6. generációs, tehát gondolom jobb fejlesztés lehet, míg az i7-es egy magasabb értékrendet képvisel, nomeg ehhez a 4 mag mellé 8 szál társul.


Ti melyiket ajánlanátok a kettő közül? Mit érdemesebb figyelni, a processzor generációját vagy mindenképpen jobb teljesítményt fog nyújtani az i7-es?


Köszi előre is a válaszokat.



2016. jún. 5. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
ha a hosszabb üzemidő a fontos, akkor a modernebb i5, ami kevesebett fogyaszt.
2016. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha hosszú távra kell, akkor ne a processzort nézd, hanem azt, hogy jó legyen az anyag- és hűtés minősége, hiába a gyord processzor ha nem bírja a strapát és szét fog hullanai, akár az asztalon állva is
2016. jún. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 HUN_Sector ***** válasza:

Ha az i5 6300hq maxra pörög, akkor az asztali i5 4460-nál kicsivel erősebbé válik. Ez pedig az általános munkára bőségesen elég. (Ha csak nem renderelsz, modellezel, bár azokat desktop gépeken teszik).


Tegyük fel, mindkét gépnek ugyanakkora az akkumulátora. Akkor az i5 fele billen a mérleg, a 35-45 wattos fogyasztás miatt, míg az i7 47 wattos (ezek maximum értékek).


Én úgy vélem, az i5-el nagyon hosszú évekig könnyedén el tudod látni a munkádat. Kivétel ugye a fent taglalt erőforrás-igényes feladatok.


Egy általános program mellett (adatbázis kezelők, kép szerkesztőprogramok, videoszerkesztők 4 magnak (vagy 2 magnak és 2 szálnak) veszed majd igazán hasznát, tehát itt egy i7 nem dobna érezhetően nagyot.


Nem mondtad meg a pontos felhasználási területet, így az mindenképpen hasznos lenne. Én azért hajlanék rá, hogy az i5-öt ajánljam, feltehetően az is elég lesz a laptop teljes élettartamára. Ráadásul nagyobb üzemidő, kisebb melegedés, kisebb zaj társul mellé.

Fontos, hogy minimum 8 giga ram azért benne legyen a gépben, ha már erőforrásigényes alkalmazásokat használsz.

Ha a grafikus vezérlőt is igénybe veszi amit csinálsz (pl. modellezés), akkor pedig egy dedikált grafikus kártyára is szükséged lesz.

2016. jún. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 HellBoy válasza:

Szia! Én most egész konkrétan ezt a gépet akarom megvenni:

[link]


sztem ilyesmit kerestél :D remélem segítettem

2017. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!