Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Több videokártya=jobb teljesít...

Több videokártya=jobb teljesítmény és fps? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok, mostanában gondolkodtam hogy építek egy atomerőművet, és minden vélemény számít, nézegettem videókat pc-kről, és valahol láttam hogy több videokártya volt mint 1, szóval 2-3, az miért jó? Én egy NVIDIA GTX 1080-at akarok venni, csak mivel láttam hogy valakinek több mint 1 kártyája volt, ez megdobja az fps-st vagy szebbé teszi a gamet? Meg még annyi hogy Szerintetek elég a GTX1080-nak a saját kis ventije? Vagy be kell szerválni egy drágább hűtést ami nem vizes? Legalább 2 GTX1080-at akarok a pcm-be, csak nem tudom miért jobb a 2 kártya mint az 1, válaszokat köszönöm :)

2016. jún. 5. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi a manónak? Nem elég a 4K?


Egyébként kb 50%-al lesz jobb a második kártyától.

2016. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy 15-16 éves vagy, többször volt érdekes kérdésed a gykon és így eléggé nehéz válaszolni a kérdésre.


Full HD-re nem jobb két kártya, mint egy. Ami azt illeti, Full HD-re minden kártya pénzkidobás, ami drágább, mint a GTX1070.

2016. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

" ez megdobja az fps-st vagy szebbé teszi a gamet? "


A teljesítmény büdzséből lehet költeni erre is vagy arra is. Ha van elég számítási kapacitás, akkor az mehet a jobb grafikára vagy a több fps-re is (egyszerűbb számításokból többet tud elvégezni a GPU).

Tehát a két kártya teljesítménye nagyjából összeadódik...például általános célú területen (amit átlag felhasználó nem nagyon használ) akár teljes mértékben, míg játékoknál elképzelhető, hogy egyáltalán nem (támogatás hiánya miatt bár ez sztem ritka) vagy gyengén muzsikál (+30-40% a rossz kivitelezés miatt), de jó esetben lehet +70-90% is a gyorsulás. Az átlag nagyjából 70% körül szokott lenni, bár két GTX1080-t ilyen szinten kihajtani nem lesz egyszerű (minimum 4K monitor mellett látom én is értelmét a dolognak). Másik kérdés, hogy erre nagy szükség van vagy csak e-pénisz növelő lesz belőle?

2016. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 meszike91 ***** válasza:
Átlag felhasználónak semmit sem nyújt a több videókártya. VR-ra elvileg jobb, de a VR teljesen kiforratlen, nem lepne meg, ha úgy végezné, mint a 3D tv-k.
2016. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A VR jelen pillanatban nem támogatja az sli-t.
2016. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4K Gaminghez tervezem, láttam hogy gta 5 is 4k-n 1 ilyen kártya csak 40 fps-t generált, és legalább 60-at szeretnék amihez gondolom több kártya kell
2016. jún. 5. 20:01
 7/13 anonim ***** válasza:
valszeg te csak szivatni próbálsz minket vagy ha ennyit nem tudsz elég lesz neked egy gtx 750ti
2016. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elég neki. Kamu kérdéseket ír ki folyamatosan. Most rejtette el a felhasználónevét.
2016. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kránitz Ádám ***** válasza:

Inkább IQ-ból vegyél többet ne kártyából...

Ahelyett, hogy itt várod napokon át a részletes választ az SLI/CFX-ről inkább elmennél olvasni Guru3D-t meg egyéb ilyen oldalt, techpowerup, linustechtips-es itt lopod a mi időnket a képzelgéseddel.


A másik meg, ahogy olvasom írásod csak egy álmodozó 12-16 éves lehetsz, nem pedig az a korosztálynak/gazdasági rétegbelinek aki megengedhet magának ilyesmit...


Ha viszont mégis, akkor a pénz mellé ész nem szorul, vagy kiüti a kettő egymást?

Esetleg egy kis logikai következtetés?

Pár kérdésed megválaszolnád saját magad is ha tudnál következtetni ami még inkább arra utal, hogy túlságosan fiatal vagy.


#1 SLI-vel vagy CFX-el soha az életben nem fogsz elérni 50%-os teljesítmény növekedést, örülhetsz ha 20-30-at kiprésel magából a dolog, persze leszámítva az egyik Tomb Raidert.

Bocs már elfelejtettem a nevét, ott majdnem duplázódott az FPS mert ott gondoltak a két GPU-s megoldásra is.

2016. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nehogy már hogy egy kis egyszerű kérdés Ennyire felbosszantson Mindenkit, nem vagyok se 12 se 16, 19 vagyok, nem gondoltam volna hogy egy ilyen kérdésre Ennyire negatív válaszok jönnek :/
2016. jún. 5. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!