Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kerülhetem el, hogy...

Hogyan kerülhetem el, hogy elrontsam a szememet? - TÖBBI LENT

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly nyáron sokat gépeztem nagyon, de ebben a nyárban is sokat akarok...

A lényeg, hogy naponta, valamikor 10 órát is gépeztem, de átlagban kb. 5-6 órát.

13 éves vagyok...amikor a szüleim hazajöttek anno nyáron a munkából, akkor meg csak mondták, hogy vérben van a szemem, meg könnyes, meg stb.

A lényeg az, hogy ezt megakarnám előzni.

Valamikor pl. amikor pislogtam, akkor is fájt a szemem.

Na meg amikor kimegyek, sétálok, vagy valamit csinálok kint, a szabadban, bántsa a szememet a Nap.

Meg a fény is.

Hogyan kerülhetem ezt el?

Köszönöm a válaszokat!!!

Egyébként, hallottam, hogy vannak monitorok, amik nem rontják a szemet.

Ez igaz? Vagy nem?

Az én monitorom milyen? Rontja, vagy nem?

Viewsonic VG2236mm-LED

Köszönöm szépen a válaszokat! :)



2016. jún. 8. 20:30
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ne bámuld folyamatosan több órán keresztül. Pihenj 20 percet 2 óránként bámulj a távolba, tonnáztasd.


Azért pirosodik be, mert szárad. Ezen a monitorváltás nem segít. De vannak szemcseppek szemszárazságra.

2016. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A napi sok óra monitor előtt töltött idő több okból is káros. Egyrészt folyamatosan ugyanoda fókuszálsz, fényerő is konstansnak tekinthető, így a szemedet elég egyoldalúan használod. Másrészt monitor bámulása közben hajlamos az ember ritkábban pislogni, amitől kiszárad a szeme. Ahogy #1 is írta, használhatsz szemcseppet vagy műkönnyet, de igazából a legjobb megoldás az, ha néha felkelsz, és több perc kijelzőmentes pihenést tartasz. Azért ilyenkor se olvasással üsd el az időt:)
2016. jún. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
menjél csajozni, itt a nyár
2016. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#1+1
2016. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerős a dolog, én ezt csináltam kb ugyan így 12-13 éves koromban, sötét szobában csak a monitort bámultam legalább 8 órán keresztül, hidd el, szakadj ki belőle vagy úgy jársz mint én, egy komolyabb napszemüveg nélkül kb ki se bírok menni még a mai napig se mert annyira fáj tőle a szemem és most már 18 vagyok.

Találj valami más dolgot ami érdekel, egy az, hogy egy idő után a magány világába csöppensz ha nem tudsz mással foglalkozni és ez ki fog hatni a hangulatodra is.


Ezért találtam ki azt, hogy menjünk biciklizni.

Szépen szoktatom a szemem a napfényhez, és azért lassan 6 év után már javul a dolog, mellette sportolok is, lefárasztom magam így még kangörcsös se leszek, no meg látni pár jó csajt is akikkel lehet elég jókat szemezni.


Azt mondom, hogy összességében nincs baj azzal, hogy kockulsz, de ne hagyd, hogy rányomja a pecsétet az életedre és a szemed egészségére.

Menj el sétálni (ha lehet kutyával, legyen akivel sétálsz, játssz vele a szabadban vagy tudom is én), haverokkal lógjatok valamerre (fagyi, bicikli vagy amit lehet), egy kicsit többet mozdulj ki.

2016. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sportolok is a kockulás mellett.

2016. jún. 9. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!