Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire jó ötlet otthon...

Mennyire jó ötlet otthon összerakni egy számítógépet?

Figyelt kérdés
Elviekben tudom, hogy mi hova, hogyan kell, de még sosem csináltam. Arra gondolok, hogy hibás valamely alkatrész, és az tönkre vág egy másikat is. Például hallottam olyat, hogy a ház usb csatlakozója zárlatos volt, és gallyra ment az alaplap is, míg ha összerakatom, és teszteltetem is, akkor ilyen biztos nem fordul elő.

2016. jún. 10. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha egy gépösszerakásban jártas ismerős is ott lenne veled.
2016. jún. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem nagyon lehet elrontani azert, csak ne eroltess semmit nagyon.

Ja es ne a leggagyibb olcso cuccokat vedd meg, akkor nem lesz baj.

2016. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem gagyi cuccokat vennék, minden minőségi darab, a mostani gépemet már sokszor szereltem (takarítás, hardvercsere), és elég sok videót néztem arról, hogy hogyan is kell csinálni.

Meg azért elég feelinges lenne a saját gépemet, a saját kezemmel összerakni.

2016. jún. 10. 11:51
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem nagy ördöngösség otthon összerakni egy gépet. Leginkább ott lehet belebukni, hogy olyan procit veszel, amit az alaplap nem támogat, így erre mondanám csak, hogy rendesen figyelj oda.
2016. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És ha az egyik hibás (pl zárlatos) alkatrész tönkre tesz egy másikat, akkor az mindkettő cserélhető garanciálisan?
2016. jún. 10. 12:07
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha nem gagyi cuccokat veszel, nem lesz zárlatos.


De ha rossz összeszerelésből adódik a hiba, vagy a biosban van valami rossz irányba állítgatva, arra azt mondják, hogy "nem rendeltetésszerű használat. nincs garancia"

2016. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is darabokban vettem a gépem. Előtte nem voltam járatos benne, kb. egy hónapig csak olvastam a témáról, bújtam a netet, aztán bevásároltam, és most már majdnem 10 éve azt a gépet használom. :)

A lényeg, hogy járj utána a részleteknek, és akkor nem lehet nagy gond.

2016. jún. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A kompinensek passzolnak egymáshoz, azzal nincs gond, elméleti része meg van az egésznek. Utánaérdeklődtem, de vagy 15ezret rádob az árra az összeszerelés, driverelés, rendszertelepítés. Akkor már jobb, ha megcsinàlom magamnak, bár windowsom nincs.
2016. jún. 10. 12:44
 9/15 anonim ***** válasza:

normál helyen MAX 5000ft de ezt már kicsit sokallom is.. (iponon 2000ft pcx-en 5000ft de pcx-en olcsóbbak kicsivel a hardverek) de hát szerencsétlen boltosoknak is kell valamiből megélniük..

de még mindig itt a példa videó hogy akárki meg tudja csinálni ha tudja mit hova:

https://www.youtube.com/watch?v=Sr3MgKkS314


"Például hallottam olyat, hogy a ház usb csatlakozója zárlatos volt, és gallyra ment az alaplap is, "

ez inkább akkor van ha a ház usb csatiját rosszul kötik a lapra(fordítva), kb ez az egyetlen amit össze lehet keverni ezért ajánlott egy ismerős aki TÉNYLEG ért hozzá.

és SOSE hagyd ki a távtartókat! de ha tudsz angolul sok videó van arról hogy mit hogyan kell megcsinálni pl:

https://www.youtube.com/watch?v=1lGDbioRklg


ebben nem tudom hogy a ház-alaplap összekötését elmondja-e de ha nembaj nem nézem most végig :)

2016. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem nehéz összerakni.

Amire figyelj azok a komponensek támogatása.

2016. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!