Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Aktív-passzív dupla...

Üdv! Aktív-passzív dupla hűtős VGA-m melegszik. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Egy GTX560-as videókártyáról beszélek, amely 2 ventilátorral és 2 bordás hűtővel lett megáldva. Elvileg a hűtéssel nem kellene problémának lennie, de mikor megvettem zsír újan a kártyát, egy teljesen új komplett géppel 2 héttel ezelőtt, akkor elkezdtem nézegetni, hogy mégis mire képes a kicsike. Aztán feltűnt, hogy GTA V-nél felugrott 88 fokra, Trine 3-nál 91 fokra. Le vettem a gépház oldalát, javult kb 4-5 fokkal a helyzet. Újra pasztáztam a kártyát, hogy azt is kizárjam a gondok közül. Jelenleg a kártya kb 5 perc után brutálisan felforrósodik az előbb említett fokokra, bedobtam a gép mellé egy állványos ventilátort, kb 30 centiről fújtam vele, így csökkent le 76 fokra GTA V közben. Érdekes, hogy a kártyán lévő ventilátorok lefele állnak és ha aláteszem a kezem, semmi levegőmozgás nincs, mintha a ventik vissza fújnák a levegőt a bordák közé és onnan lökődik ki a forró levegő. Ez normális jelenség? Ebben kérnék segítséget, illetve tanácsokat, amelyeket már most megköszönök, amennyiben érkeznek. Egyébként a gépben minden más alkatrész normális hőmérsékleten van. Mi lehet a gond?

2016. júl. 29. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
560 2 hete?
2016. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tényleg az idő a legfontosabb? Igen 2 hete, a kártya csak teszten volt, majd elvolt téve pormentes helyre egészen 2 héttel ezelőttig.
2016. júl. 29. 22:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát mit vársz egy 5 éves kártyától? Ezek arra vannak, hogy használva legyenek, és idővel használat nélkül is romlanak.


GTA meg is fogja főzni azt a kártyát. Próbáld Afterburnerrel felhúzni a fordulatszámot 80%-ra, hátha...

2016. júl. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Annak 1gb vramja van nem? Mennyiert vetted 3000 ert? Komolyan ennel meg az igp is erosebb
2016. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát bakker, a régi GTX-ek sose arról voltak híresek, hogy hűvösek akkora étvággyal.....


Lehet-e egy őőőőő..... hátőőő..... izé..... elég bunkó kérdés lesz.... Hogy a rákba tesztelsz te VGA-t ha azt se tudod, hogy működik a hűtés?

VGA-nál sose volt olyan, hogy a bordáról húzta volna le a levegőt, főleg mivel eleve akkor a kártyád már nem 90 hanem vagy 120 fokos lenne, mert a meleg levegő felfele száll, ha lefele húzod attól ugyan úgy vissza fog menni, magyarul saját magát fojtaná meg a kártya és akkor még arról nem is beszélve hogy ezesetben a CPU aztán nemhogy langyos, hanem forró levegőt kapna amivel aztán annyit hűtene, hogy le is kapcsolná a BIOS....

2016. júl. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm, de akkor hogy javíthatnék a helyzeten? Úgy látom, hogy a kártyán lévő ventilátorok feleslegesek. Illetve mennyi lenne az optimális hőmérséklet?
2016. júl. 29. 23:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy milyen VGA-t nézünk, 75-80 fok környékét sem lenne szabad megközelítenie.


Milyen házad van?

Milyen a légáramlat és mennyi a ventilátor?

Hány fok van a szobádba?

2016. júl. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajnos a gépháznak a pontos nevét nem találom, nincs róla papír és a felületén sem találok sehol információt róla, de ennek a szellőzése pont olyan, mint az enyém. A túloldalán dupla akkora lyukacsos rész van, látszik, hogy 2 ventilátornak lett hagyva hely, és elől helyezkednek el egymás alatt. A hátulja is megegyezik.


[link]


A gépházban + ventilátor nem helyezkedik el az alkatrészeken meglévő ventiken kívül, csak egy tölcsér a procival szemben. A ház alja lukacsos a merevlemez alatt. Közvetlen napfény nem éri a gépet, nyáron a hőmérséklet olyan 25 fok körül lehet a szobában, nappal.

2016. júl. 30. 10:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor ne csodálkozz.


A ventiláció 10-20 fokot is jelent.


Elől beszívja a hideg levegőt, míg hátul kiszívja a meleg levegőt. Ezáltal a kártya, a processzor friss, hidegebb levegőt kap, nem pedig a gépben felforrott levegővel hűti magát.


Van ami alul is szív és felül képes kitolni. Bár nekem 1 elöl (2 hely van), 1 hátul és 1 felül (szintén 2 hely) van, ez a 3 venti elég jól lehűti a házat.


Hogy képzeld ezt el?

Csukd be az ablakot és az ajtót is, és tartózkodj egész nap a szobában. Ne használj hűtésre szolgáló ezközt (klíma, ventilátor). Ha egész nap ott leszel, szó szerint meg fogsz rohadni.

De... Ha kinyitod az ablakot, és kinyitod az ajtót, és még egy ablakot, hogy huzat keletkezzen, ezzel ventilációt hozol létre. Az ajtó fog "beszíni" levegőt, az ablakon keresztül pedig ki fog szívódni a szobában lévő levegő.

2016. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tökéletesen értem köszönöm, viszont hogy lenne érdemes elhelyezni a ventiket? Melyiknek kellene szívnia, melyiknek fújnia? Merre lenne optimális a levegő kiáramlása?
2016. júl. 30. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!