Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD probléma- Mit tegyek?

Scafusia kérdése:

SSD probléma- Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Asus laptopom van ami elég jól muzsikál. Nemrég kaptam egy Kingston 460 Gb SSd-t amivel kicseréltem a laptop HDD jét. Feltettem rá a win 10 et és szépen fel is gyorsult a bootolás meg minden csak a probléma az hogy napjában 2, 3 szor lefagy a gép. Ilyenkor ki kell szedjem az akkut csak úgy tudom újraindítani a gépet. Tudna esetleg valaki megoldást ajánlani a lefagyás elkerülésére.

Válaszotokat elöre is köszönöm. Üdv

Sca



2016. szept. 11. 09:26
 1/6 CspCsj ***** válasza:

Akku kiszedés helyett hosszan nyomd a kikapcsológombot és le fog állni, utána bekapcsolhatod.

A lefagyásnál a egérmutató sem mozog?

2016. szept. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy ahogy írod. Nem mozdul az egérmutató sem.
2016. szept. 11. 11:35
 3/6 CspCsj ***** válasza:

SSD előtt is Win10 volt?


HDSentinel mit ír az SSD-ről?

[link]


Melyik SSD modell pontosan? Megnézném, hátha van-e hozzá a gyártónak firmware frissítése.

2016. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

480GB SSDNow UV400 SATA 3 2.5 (7mm height)

Part Number: SUV400S37/480G

HTS: 8523.51.0000 ECCN: EAR99

Specs: SATA3 (6Gbps),UV300 Series ,SSD 2.5-inch 7mm

Ilyen az SSD.

A hdd sentinel merevlemeznek ismeri fel. nem tudom ez termeszetes vagy ssd nek kene felismerje. Ujjabb firmwaret hol talalok hozzá és hogy kell azt instalálni?

2016. szept. 11. 14:36
 5/6 A kérdező kommentje:
ok letöltöttem a kingston ssd manager t is- Azt mondja hogy minden ok vele és a legujjabb firmvare van rajta
2016. szept. 11. 14:42
 6/6 CspCsj ***** válasza:

Említenek olyan fagyást ami egy percig is eltarthat.

Ha legközelebb előfordul, várj pár percet hátha visszaáll.


Vagy ha alaplapi Intel SATA vezérlőd van, akkor az LPM energiatakarékos mód kikapcsolását is kipróbálhatod.

[link]

2016. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!