Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket kell nézni? CPU...

Melyiket kell nézni? CPU hőmérséklet vagy Core hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Amikor a gyártó megadja a proci maximális hőfokát, melyikre godol?


FX-8320 hevy load progival tesztelve 30 perc után: CPU temp: 63 celsius

Core temp 43 celsius


2016. szept. 23. 17:08
 1/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
23%
AZ FX-nél az bőven jó ;)
2016. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Az első megint úgy magyaráz a pentium g mellől, hogy életében nem látott fx et. Tarthatna tovább is a tanítás..


Nem tudom milyen programban nézed, pl a Core Temp csak egy adatot ír, de használhatod monitorozásra pl az amd overdrive ot is, ebben az a klassz ilyen szempontból, hogy nem azt írja hogy hány fokos hanem hogy milyen messze van a veszélyes hőmérséklet.

2016. szept. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Akkor pontosítok. Arról van szó ,hogy egy 125wattos proci ugyebár a tied. Egy ilyen hőtermelésű processzort nehezebb lehűteni mint egy 95 wattost ezért mondom ,hogy nem vészes.

Utánanézve az interneten 62Celsius-t írnak. Ha nagyon zavar az a +1 fok akkor vehetsz rá új hűtőt, esetleg újrapasztázhatod. Én nem nyúlnék hozzá.


Nem akarok papolni a a Pentiumomról. Miből gondolod?

2016. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

61 fok hivatalosan a maximális hőmérséklet aminél a gyártó még garantálja a működést(fx6 nál 71), nálam csak bő egy óra után erős OC és 100% kihasználtságnál mellett közelítette meg egyáltalán ezt az értéket(57-58 fok körül volt). Ugyan nem a gyári hűtőt használom, de ez is csak egy 10k körüli vacak. A gyári hűtőt is csak a zaj miatt cseréltem, oc nélkül azzal sem melegedett túl egyszer sem(habár minden magot kihasználó játékoknál elő-előfordult a throttling).


Szóval nem, a 63 egyáltalán nem "normális FX eknél", ugyanakkor még mindig nem tudni, hogy milyen programban nézi a kérdező, gyanítom ott keresendő a hiba elsősorban. Vagy régi paszta, retkes (netán gyári)hűtő.

2016. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Speed fan-ban nézem, most raktam rá kb 2 órája arctic mx-2-t, és igen, pont eleget, jól.

A hűtő pedig egy CM seidon 120V

Szerintem ez kicsit meleg ezekhez képest..

2016. szept. 23. 18:07
 6/7 MGéza ***** válasza:
Lehet. De egy 1 radis kompakt vízhűtés nem pont ideális egy ilyen kaliberű procihoz, szerintem elfogy a hűtőd tudománya. Végső fegyver ilyenkor az órajel vagy a magfeszültség csökkentése, ha a proci tűri, vagy másik hűtő beszerzése.
2016. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! ment mindenkinek a zöldkéz!
2016. szept. 24. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!