Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A sok buta ember miért hiszi...

A sok buta ember miért hiszi hogy a tápegységnél elég a teljesítményt nézni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 24. 07:02
 1/8 szántóvető ***** válasza:
97%
azért amiért gt 730-at vesznek gamelésre a sok vram miatt.nyilván te sem értesz mindenhez ill van egy csomó dolog amit rosszul tudsz a világról.
2016. szept. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem feltétlenül buták, csak ugye nem érthet mindenki mindenhez. Viszont ha itt a legnagyobb jóindulattal elmagyarázzuk valakinek, milyen tápot ajánlott venni, és milyet nem, ennek ellenére csak azért is megveszi a xart, na ő tényleg hülye, de az ilyen magára vessen, én nem fogok emiatt idegeskedni, te se tedd.
2016. szept. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Karak, az öreg róka mondta a kicsi Vukról.: "Nem buta Ő, csak még keveset tud."
2016. szept. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy meg szerintem pszichológia is ez... az ember valahogy ösztönösen azt hiszi, hogy a nagyobb számok azt jelentik, hogy jobb!

Ezért keresik a 600000GB VRAM-al ellátott videokártyákat, ezért keresik a 1000W-os tápegységeket és ezért nem értette az ismerősöm, hogy hogy lehet ha az ő processzora 3,2GHz-es az enyém pedig csak 2 és mégis gyorsabb! :D


És ezért vannak tele a hirdetések nagy számokkal: 1000GB HDD, 8GB RAM, 8GB-os videókártya, 4 magos processzor...

laikusként ez sokkal vonzóbb lehet mintha odaírják, hogy:

1TB hdd, 2*4GB RAM, és XY videokártya, meg egy 2,4-es 4 magos processzor (mondjuk)

2016. szept. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MGéza ***** válasza:
95%
Nincs azzal semmi baj ha a tudatlan kérdez. kezdetben én is a wattszámot néztem, aztán meg kevertem a hatásfokot a tényleges teljesítménnyel :) Van olyan aki tud tanulni és tapasztalni, más hülye marad és az istennek se tudod megmagyarázni neki, hogy a táp nem attól lesz jó, hogy rá van nyomtatva egy kúler májszter logó... Istenem, boldog békeidők amikor a vargáné mindenre elég volt :)
2016. szept. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Mert mi mást nézzen?! Konkrétan az az egyetlen számadat, mait meg szoktak adni, esetleg a kimenő ágak teljesítményét, de egy laikus ennél többet nem tud, sőt, még a mérnököknek is szét kell szednie a tápegységet, hogy megtudják mennyire jó. Namost nyilván nem lehet mérnök mindenki, de ettől még nem lesz buta, te is bőven nem tudsz olyan dolgokat, ami a másiknak triviális. Ettől nem lesz buta, ellenben aki ezért lebutázza, na azok már jellemzően hülyék!
2016. szept. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy szabály van: mindenről tesztet kell nézni.
2016. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kanderanszky György válasza:

Van gugli, vannak fórumok, tesztoldalak, stb. De ha van pár informatikai szerviz esetleg bolt a városban, akkor érdemes körbekérdezni a szakikat is. Legtöbbje megmondja őszintén az igazat. Lehet, nem nyíltan gagyizza le saját termékét, esetleg a tapasztalatai is néha szubjektívek, de azért sok érdekeset megtudhat az ember.


Egyébként nem kell világok tudorának lenni az embernek, hogy a jó tápokat felismerje, csak néhányat szét kell csavarozni és megnézni, hogy legyen referencia. Rendes erős ház, normálisabb ventillátor, a kimeneti fojtó tekercsek nagyobb méretűek az azonos teljesítményűekhez képest, akkor a hűtőbordák kidolgozottsága, valamint a bemeneti oldalon lévő szűrőegység (gyakrabban külön kis nyáklap) is sok mindent elmond.

Ami engem illet, ezeket nézem elsősorban. Plusz nem szeretem, ha egy táp túlzott alkatrésztemető, mert ha bedöglik, szeretném tudni megjavítani. Ez minél bonyibb, a szokottól eltérő áramköröket tartalmaz, annál több szivola.

Meg a kondik... A táphibák 85%-át a hibás elkók, vagy az alulméretezett kapcsoló, egyenirányító alkatrészek okozzák, 10-et túlfeszültség, a többi meg hol ez, hol az. :)

2016. okt. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!