Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért remeg a kép?

Miért remeg a kép?

Figyelt kérdés
Vettem egy Easycap digitalizálót, hogy a régi vhs kazettákat át tudjam digitalizálni. 3 programot próbáltam, amcap, ulead és honestech de mindegyiknél ugyanaz a probléma....remeg a kép lejátszáskor. Ha a tv-n játszom le a vhs lejátszóval a kazettát akkor tökéletes, de ha pc-vel kötöm össze, akkor remeg. Win xp alatt futtatom a programot . Tud valaki segíteni?

2016. nov. 11. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kép frissítést kell babrálni. :-) FPS -ek számát, Hz...
2016. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nincsen ilyen beállítási lehetőség.
2016. nov. 11. 16:04
 3/15 Hominida ***** válasza:

Jó lenne pontosan leírnod, hogy a remegés ez esetben pontosan mit jelent.


Én tegnap digitalizáltam egy Pinnacle dobozzal, és a klasszikus, szinte felülmúlhatatlan svájci bicskát, a VirtualDubot használom hozzá. Persze jó sok beállítás kell hozzá, és AVI-ba ment, de kitűnően működik.


Mellesleg: nem másolásvédett kazetták azok véletlenül?

2016. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem másolásvédett a kazetta.


Remez, rázkódik. Jobban nem tudom jellemezni. A kazetta vhs lejátszóval tv-n tökéletes, pc-re kötve átjátszva remegős, jobbra balra ugrálós a kép.

2016. nov. 11. 17:34
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval inkább a vibrálás szót használnám!
2016. nov. 11. 17:39
 6/15 Hominida ***** válasza:
Értem, jobbra-balra. Az egész kép egyszerre vagy vékony vízszintes csíkokban? Mellékesen: nem túl hosszú az átjátszókábel? Próbáltad esetleg másikkal?
2016. nov. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Hominida ***** válasza:
Ja, és milyen gyorsan remeg, másodpercenként egy-két elmozdulás vagy több tíz, becslésed szerint? Mindig, folyamatosan remeg, vagy csak szakaszosan, esetleg csak a világos képeknél?
2016. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Folyamatosan az egész kép. Nem próbáltam másikkal. Jelenleg nincs is másik :)Amúgy hosszú a kábel.
2016. nov. 11. 18:58
 9/15 Hominida ***** válasza:
Pár dolgot ki is zártunk. Kezd a gyanúm a digitalizáló felé terelődni. Milyen gyorsan rezeg? (Ld. előbbi.) A rezgés milyen széles, mondjuk a képernyő szélességéhez képest? (4:3-as, ugye?) A kép függőleges széle, amikor kilátszik, mert a kép a másik irányba tolódott, akkor hogy néz ki? Egyenes, egyenletesen fűrészes vagy kicsit egyenetlenül, összevissza görbe? Figyeld meg, hogy nem a világos részeknél van-e erősebb torzulás.
2016. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Pici részletet kivettem az egyik vhs felvételből:


data.hu/get/10095736/20161111173840140.wmv

2016. nov. 11. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!