Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért remeg a kép?

Miért remeg a kép?

Figyelt kérdés
Vettem egy Easycap digitalizálót, hogy a régi vhs kazettákat át tudjam digitalizálni. 3 programot próbáltam, amcap, ulead és honestech de mindegyiknél ugyanaz a probléma....remeg a kép lejátszáskor. Ha a tv-n játszom le a vhs lejátszóval a kazettát akkor tökéletes, de ha pc-vel kötöm össze, akkor remeg. Win xp alatt futtatom a programot . Tud valaki segíteni?

2016. nov. 11. 15:33
1 2
 11/15 Hominida ***** válasza:
Oké, nézem.
2016. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Hominida ***** válasza:

No, ilyesmire számítottam. Több probléma is van, de nem a gépben.


A kép tetején azok a színhibák két dologra utalhatnak: a szalagnak az alsó széle kicsit kopott, emiatt a szinkronjel instabil, a videómagnó nem tudja a fejforgást szinkronizálni a jelhez. Lehetne a fej is szennyezett egy kicsit, bár akkor a kép alsó részének is halacskásnak kellene lennie, ezzel szemben jó minőségű.


Ha a lejátszón van olyan lehetőség, amivel a fej szinkronját el tudod állítani – nekem volt ilyen magnóm, de már tönkrement –, azzal érdemes lenne próbálkozni.


A nagyobb baj, az oldalirányú remegés viszont olyan probléma, amihez videó-, tévészerelő tudna segítséget adni. Szerintem vagy a magnó által kiadott jelszint rossz, vagy pedig a digitalizáló van rosszul beállítva, esetleg más normára. De a kettő nem passzol, az szerintem biztos. Nem PAL-SECAM-NTSC ügy, mert van színe is, hangja is, itt a képszinkron hibás. A tévén, gondolom, rendben van ugyanez a kép.


Szoftveres ügyben talán tudnék segíteni, ebben viszont sajnos nem. Azt hiszem, az lenne a legjobb, ha egy régi tévékkel is foglalkozó szervizben megmutatnád a szerelőnek ezt a felvételedet, ő kapásból tudni fogja a megoldást. Azt hiszem, a videómagnóban állítható lesz a kimenő jel, és az megoldja a problémát.

2016. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Hominida ***** válasza:
Kiegészítés: én egy másik átjátszókábellel is kipróbálnám, mert annak a minősége is tud számítani. Nem kell aranyozott, triplán árnyékolt varázskutyaszar, csak egy másik.
2016. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én anno TV tuner S-Video bemenetén rögzítettem át, bár a sima antenna csatlakozójára is rátudtam kötni a VHS lejátszót, de hasonlót produkált.

Olyankor azt kaptam válasznak, hogy valami képfrissítési frekvenciát kellet volna lejjebb vennem, de nem találtam ilyen opciót, és végül is máshogy megoldódott.

De próbálj keresni valahol olyat, hogy ~47.5Hz mint lehetőség.

2016. nov. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást.
2016. nov. 12. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!