Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megérné várni (AMD? INTEL? )?

Megérné várni (AMD? INTEL? )?

Figyelt kérdés

Most hónap végén szeretnék pc-t vásárolni.

A keret, monitor nélkül 200-220 ezer Ft.

Ennek okából elkezdtem beleásni magam a témába, hiszen jó pár évig nem szeretnék újra költeni rá. A keretből pedig a legjobbat szeretném kihozni.


Azonnal abba a döntéskényszerbe kerültem, hogy i5 4460 vagy i5 6500, (ugye kb. 10 ezer a különbség amit fordíthatnék jobb vga-ra. Azonban ott van az is, hogy a 6500-al már új lap is járna, meg ddr4)

Ezen felül ami fontosabb. A közeljövőben várható újdonságok.


Az AMD oldalán nagy a mozgolódás.

Új processzorok, vga is talán ami erősebb lehetne, mint a gtx 1060 ugyanolyan árért, vagy ugyanolyan erős picit olcsóbbért.

Itt legjobban a proci érdekelne. Hiszen ha olcsóbban olcsóbban i5 6500-as tudást kaphatnék, ddr4-el, inkább azt venném.

Na meg az Intelnél is lesznek új dolgok.


Szerintetek most megéri várni 1 max 2 hónapot, vagy azon belül nem lesznek még forgalomban az újdonságok?



2016. dec. 16. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:

ryzen-t érdemes megvárni szerintem, bár kérdéses az ára, mert 350 dollárt mondanak rá ami verni fogja az 1000 dolláros inteleket, viszont ez nettó ár, erre rámegy a vámolás, szállítás, itthoni adókulcs (27%) stb.

Ha lesz olcsóbb kistestvére, akkor az is nagyot üthet és talán lenyomja kissé az intel árait.


4460 pedig az i5 6400-zal egyenértékű (valamivel gyengébb), a 6500 erősebb nála.


Ilyen árban HA normálisak lesznek az árak (karácsony, felakciózás, nézd meg PCX-et, drága i3 6100 most 36.500 Ft, az a processzor, ami november közepén még a 32 ezret se érte el, mellé egy alaplap +2 ezerrel drágább, a normális tápok kifogytak csak a gagyik meg a méreg drágák maradtak stb), akkor majd a szokásos i5 + rx470 vagy gtx 1060 kombó jó lesz.


De mindenképp várj, AMD megjelenés, lemennek az ünnepek stb.

2016. dec. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

i5 ellen csak csak márciusban indulnak az új zen procik, de ha nem sürgős akkor mindenképp megéri megvárni őket - a pletykák alapján úgy tűnik, hogy jelenlegi i7 teljesítményt kapunk majd jelenlegi i5 áron.

Kártyából 1060 ársávjában garantáltan nem jön semmi, ott van az rx480 jelenleg, és nincs is vele semmi probléma, a relive driver óta dx11 ben is fej-fej mellett halad az 1060 al, dx12 ben meg még tovább nőtt a különbség, a közeljövőben csak a Vega kártyák jöhetnek(talán, esetleg), de azoknak az 1070\1080\titan x pascal ellen kell helytállniuk(gyaníthatóan ez az árán is meg fog látszani).


Intel procikról csak annyit tudunk, hogy most sem lesz érdemi fejlődés(persze sokan gondolják, hogy az intel ravaszdi módon majd a megjelenés napján jelenti be, hogy valójában 50 százalékot ráver bármelyik skylake re, de ez elég valószínűtlen), ezeket legfeljebb azért érdemes megvárni hogy alakuljanak még egy kicsit az árak, a plusz teljesítmény miatt nem.

2016. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogy a ryzen mennyire lesz jobb teljesítményre az kérdéses. Árban, fogyasztásban biztos. A tegnapi bemutató alapján nem tud majd többet csak olcsóbban. A fogyasztásról is csak adat nélkül mondták hogy kevesebb, de semmi konkrétum. Az új AMD kártyáról meg az jött ki eddig, hogy a DOOM-ban van pár FPS előnye.

Várni mindig lehet. Mindig jön az új generáció. Ki tudja mi lesz? Az Intel is dobhat még valamit, az Nvidia is viríthat. Én úgy vagyok ezzel hogy az adott időben, adott pénzért, az aktuálisan jobbat veszem.

2016. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3

Várni mindig lehet, azonban processzort nem fél évre vesz az ember, és ha már ilyen közel van a megjelenés semmi értelme kapkodni, nagy technológiai ugrás úgysem lesz a következő 3-4 évben(és ez még optimista becslés, egyrészt bonyolódnak a szerkezetek, másrészt meg már közel sincs akkora mozgástér a jelenlegi technológiákkal mint régen - azért amikor 90nm en készültek a chipek még volt bőven hova tömörülni, most már nem ennyire "egyszerű" a helyzet).


Egyébként nem tudom, szerintem nyugodtan nevezhetjük plusz sebességnek ha végre elérhető áron adják majd az erős processzorokat - elvégre az a kérdés, hogy 1-3 hónap múlva ugyanazért a pénzért erősebb procit kapok-e. Az előző 4~ évben erre kivétel nélkül nemleges volt a válasz, az intel előbb vonta ki a régi procijait a piacról mint hogy csökkentette volna az árait. Ugyanez volt a helyzet a pascal megjelenésekor, pár napon belül a 980ti 220-240 ezerről leesett 130 ra, a fury meg 170-200 ról 110 re(jó, nem mindegyik, csak a sapphire), őszintén, kinek éri meg pár hónap miatt ekkora felárat fizetni? Világrekordot nem fog dönteni sebességben a látottak alapján(hacsak nem rendelkezik olyan brutális tuningpotenciállal mint az fx ek, de ez elég valószínűtlen), ez teljes mértékig így van, na de egyrészt kinek van szüksége jelenleg olyan teljesítményre(desktop szegmensben), és ami még fontosabb, ki fizetne érte?

2016. dec. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit félre értettél. Én, nem vagyok nagyon híve hogy várjunk még. Akkor folyamatosan csak várni lehetne.
2016. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem értettelek félre, épp azért írtam, hogy jelenleg van értelme várni mert világos volt amit írtál. Akkor nincs értelme várni ha nem vág földhöz egy kvázi felesleges 30-40 ezres plusz kiadás - én személy szerint inkább tolnám ezt a gép többi részébe.
2016. dec. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért a március az nem éppen itt van. :) Az kereken 3 hónap. :) Akkor nem várom meg főleg ha nem egy olyan hatalmas ugrást terveznek amivel teljesen 0-vá teszik a mostani 4460 vagy 6500-as procik értékét, illetve használatra is lassúak lesznek.
2016. dec. 16. 22:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Az intel 1100 dolláros procijának szintjét hozta, vagy rávert 10 százalékot a bemutatott zen - a 6900k lassú? :D
2016. dec. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semennyit nem vert rá. Pedig az Intel egy 8 magos 3.2GHz az AMD ryzen meg 8 mag 3.4GHz volt. Egy rendelést teszteltek és pontosan ugyan annyi idő alatt végzett a feladattal.
2016. dec. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!