Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy merevlemez működhet,...

Egy merevlemez működhet, miután szét lett szedve?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy ugyanolyan teljesítményű merevlemezt és a lemezt átszerelem, megmenthetők az adatok? Vagy van más módszer esetleg?

2017. jan. 6. 12:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Az unokaöcsém úgy döntött hogy megműti az egyik merevlemezt és tönkretette az olvasófejet. Ha én letisztítom a lemezt és átszerelem egy új meghajtóba, azzal vissza tudom nyerni ami rajta volt vagy kár próbálkozni is?
2017. jan. 6. 12:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbálkozni szabad, max tönkremegy teljesen. Nem véletlenül készülnek laborkörülmények között ezek a cuccok és ilyen helyen is javítják, ha muszáj. Nagy rá az esély hogy végleg tönkreteszed...
2017. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És esetleg más módja van amivel megmenthetőek az adatok?
2017. jan. 6. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon fontos és van pénzed, akkor sztem vidd el egy adatmentő céghez, pl. kurt.hu. De több 100 ezres összegre kell számítanod pláne ebben az esetben, hogy szét lett szedve.
2017. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget.
2017. jan. 6. 12:50
 6/7 Donald J. Trump ***** válasza:
Legközelebb csinálj katalógusfájlt minden merevlemezedről, Gentibus 5 perc alatt lescanneli, párszáz MB lesz a végeredmény, így ha meg nem is tudsz menteni mindent, legalább tudod majd, hogy mi veszett el. Bár a saját fontos dokumentumaidat azért inkább 2 példányban tárold.
2017. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha szétszedte a HDD-t, onnan már jó eséllyel nem hozod vissza házi körülményekkel. Ugyanis a modern merevlemezeknél az sem mindegy, milyen nyomatékkal vannak meghúzva a csavarok. Azaz, ha szétszeded, de nem a gyári nyomatékra beállított szabályozható csavarhúzóval szereled vissza, akkor nem fog működni.

Javaslag: unokaöcsit jól nyakon vágni, az adatokat meg legközelebb backupolni: felhőbe, DVD-re, külső HDD-re, bármire.

2017. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!