Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt a számítógé...

Miért csinálja ezt a számítógépem? Vagy ez normális és ennyit bír?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Miért csinálja ezt a számítógépem? Vagy ez normális és ennyit bír?


Config:


Alaplap: Asus M5A99X EVO R2.0

Processzor: AMD FX-8350 4.0 GHz

Videokártya: Asus rog Strix-RX 480 8GB-Gaming

Memória: 4 x 4 GB Kingston HyperX

1 TB 7200 RPM

Kingston 120 GB SSD

700W chieftec

Lepa aquachanger 240 vízhűtés

Windows 10 pro, napra készen frissítve.


4 hete lett összerakva a gép. Azt gondoltam, hogy ezzel a configgal minden mai játék gond nélkül futni fog.


A probléma:

Battlefield 1 5-20 perc után kifagy (Először elmegy a kép, hangot közben még hallok, aztán hang átvált búgásba és resetelnem kell a gépet)

Quantum Break szintén

Watch dogs 2 szintén...


Úgy gondolom szinte mindent próbáltam, win újratelepítés, régebbi / legújabb driverek, különböző (rendszer stabilitás)tesztek, procira, videókártyára, memóriára.. (aida64, hwinfo32, 3d mark) sehol semmi probléma nem jött ki. Figyeltem a melegedést, az is rendben volt. Win Eseménynaplóból nem tudok kinyerni semmi használhatót, mert fagyás előtti pillanatban / percekben semmi hibaüzenetet nem kapok.


Amire rájötem:

Battlefield 1:

1920x1080 59.94Hz Ultrán 3-20 perc után kifagy

1600x900 59.94Hz Ultran olyan, hogy egyszer megy sokáig egyszer kifagy..


1600x900 59.94Hz High működik órákig...

1366x768 59.94Hz Ultra több óra után sem volt fagyás.


Tehát ha vissza veszem a grafikai beállításokat alacsonyabbra nincs probléma. Nekem úgy tűnik videókártyánál lehet valami... Vagy semmi?

10 éve volt utoljára pc-m..


A kérdés: Tévedtem, hogy ezzel a konfiggal (300e körüli érték) majd minden mai játék megy full grafikán? Vagy jogos lenne az elvárás? Ha bírnia kellene, akkor mi lehet a probléma okozója? Ha tévedtem, akkor elfogadom, hogy ma ennyiért ennyit bír egy gép.


Köszönöm a válaszokat.



2017. jan. 29. 00:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Elég jó konfig! De az fps drop tűrhető lenne, de ez a teljes hard reset-es dolog szerintem nem valami normális...

Benchmark-os programot telepíts fel és futtasd le ultrán! Vízhűtés ellenére nézted a hőfokot?

2017. jan. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 nemma ***** válasza:

Hmmmm...videokártya, vagy memória gyanús.

De előtte nézz rá a hőmérsékletekre!

2017. jan. 29. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom hogy az Asus lapok ha nincs direktben a bordákra irányított venti felszerelve akkor túl melegednek pár perc alatt.

Amikor játszol egy ideje csak simán tapintással nézd meg a NorthBridge és VRM hűtőbordát.Le merem fogadni hogy a 2 közül valamelyik sütni fog.

Nekem is volt ilyen problémám.

2017. jan. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

túlmelegedés, táp, alaplap..

azok az amd-k azon kívűl, hogy sokat fogyasztanak, nagyon érzékenyek a lapra és a tápra is. Ennyi pénzből tuti inteles megoldást vettem volna..

2017. jan. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én a tápra tippelnék, konkrétan milyen került bele? És miért 700 as? Nálam egy 8350+fury vígan elvan egy cx600 mellett, pedig a fury nem az alacsony áramfelvételről híres..
2017. jan. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Túlmelegedésre utalnak a tünetek. Rosszul van az a vízhűtés felrakva.
2017. jan. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

szerintem is túlmelegedés


ugyanakkor hova 700w? nekem i5 6500 (igaz, ez legalább fele annyit fogyaszt, mint az fx) r9 390x (na ez meg a duplája kb. az rxnek, tehát ugyanott vagyunk) 500 wattal elvan.

2017. jan. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Én erősen kétlem a túlmelegedést, ha órákig működik akármilyen felbontáson akkor ott egészen biztosan nincs ilyen probléma, ha nincs megfelelően a helyén a hűtés akkor sanszos hogy már idleben gondok vannak.
2017. jan. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Túlmelegedés olyan helyen is lehet ahol érzékelő sincs.

Nekem ugyan ez volt a problémám amíg nem raktam ventilátort a VRM,Northbridge hűtőbordákra addig 5-10 perc után fojtás majd 15-20 perc után fagyás.Nem biztos hogy nála is ez van de mivel tele az internet az asus lap+fx 8xxx páros ilyesfajta problémáival szerintem nagy erre az esély.

2017. jan. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Melegedest neztem Aidaval es hwinfoval is. Normalis értékek jöttek ki.


Ezt a northbridge, vrm hűtőbordas dolgot fizikailag hogyan tudom megnézni, hol nézzem, mit tapintsak?


Köszi

2017. jan. 29. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!