Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt a számítógé...

Miért csinálja ezt a számítógépem? Vagy ez normális és ennyit bír?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Miért csinálja ezt a számítógépem? Vagy ez normális és ennyit bír?


Config:


Alaplap: Asus M5A99X EVO R2.0

Processzor: AMD FX-8350 4.0 GHz

Videokártya: Asus rog Strix-RX 480 8GB-Gaming

Memória: 4 x 4 GB Kingston HyperX

1 TB 7200 RPM

Kingston 120 GB SSD

700W chieftec

Lepa aquachanger 240 vízhűtés

Windows 10 pro, napra készen frissítve.


4 hete lett összerakva a gép. Azt gondoltam, hogy ezzel a configgal minden mai játék gond nélkül futni fog.


A probléma:

Battlefield 1 5-20 perc után kifagy (Először elmegy a kép, hangot közben még hallok, aztán hang átvált búgásba és resetelnem kell a gépet)

Quantum Break szintén

Watch dogs 2 szintén...


Úgy gondolom szinte mindent próbáltam, win újratelepítés, régebbi / legújabb driverek, különböző (rendszer stabilitás)tesztek, procira, videókártyára, memóriára.. (aida64, hwinfo32, 3d mark) sehol semmi probléma nem jött ki. Figyeltem a melegedést, az is rendben volt. Win Eseménynaplóból nem tudok kinyerni semmi használhatót, mert fagyás előtti pillanatban / percekben semmi hibaüzenetet nem kapok.


Amire rájötem:

Battlefield 1:

1920x1080 59.94Hz Ultrán 3-20 perc után kifagy

1600x900 59.94Hz Ultran olyan, hogy egyszer megy sokáig egyszer kifagy..


1600x900 59.94Hz High működik órákig...

1366x768 59.94Hz Ultra több óra után sem volt fagyás.


Tehát ha vissza veszem a grafikai beállításokat alacsonyabbra nincs probléma. Nekem úgy tűnik videókártyánál lehet valami... Vagy semmi?

10 éve volt utoljára pc-m..


A kérdés: Tévedtem, hogy ezzel a konfiggal (300e körüli érték) majd minden mai játék megy full grafikán? Vagy jogos lenne az elvárás? Ha bírnia kellene, akkor mi lehet a probléma okozója? Ha tévedtem, akkor elfogadom, hogy ma ennyiért ennyit bír egy gép.


Köszönöm a válaszokat.



2017. jan. 29. 00:30
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Megint elszállt.. Volt egy 1,5 órás menet, amit bírt. 1920x1080 Ultrán,60-80 fpssel, így hogy a videókártyára volt irányítva a plusz hűtés.. VGA Hőmérséklet max 65° volt, átlag 58 Azután kiléptem teljesen visszahűlt minden, újraindítottam a játékot és 10 perc múlva megint fagyás.


Összefoglalva:

Először kivettem két ramot, hátha nagyon melegítik egymást. Ugyanúgy fagyott

Utána egyel lejjebb tettem a videókártyát, hátha nagyon összemelegednek a kék bordával. Ugyanúgy fagyott.

Harmadik lépésként kék bordára irányítottam a plusz hűtést, ami valóban sokkal kevésbé melegedett. De ugyanúgy jött a fagyás.

Negyedik lépésként próbaszerencse a videókártyára irányítottam a plusz hűtést, amivel úgy tűnt megoldódott, de mégsem.. Több öltelem nincs.


Majd egy másik tápot még megpróbálok, bár a videókártya a gyanús..


Köszi a segítséget.

2017. jan. 29. 17:27
 22/25 anonim ***** válasza:

Egy vad elképzelés, de mi van akkor, ha a pci-e port rendetlenkedik? Az a plusz egy ventilátor ott nem sok vizet zavar, aki korábban javasolta úgy sejtem arra célzott hogy az alaplapi bordára irányítsd.


Esetleg a lapon lévő bordákat nem rögzítették megfelelően, de ilyen azért ritkán fordul elő


De mindenekelőtt egy memtestet futtatnék ha még nem próbáltad, mivel azzal is variáltál legutóbb nem elképzelhetetlen, hogy attól javult a helyzet, ha van egyetlen hibásan működő memória is(vagy akár memória slot) akkor az okozhat ilyen gondokat(de még akár szoftver is, pl malwarebytes rengeteg embernél okoz random fagyásokat még mindig, karbantartott oprendszereken is). Memtestről fontos tudni, hogy érdemes minél tovább futtatni, a hibás memóriát nem lehet egy rövid teszt alapján kiszűrni sajnos, ha biztosra akarsz menni akkor elindítod pl este és hagyod futni reggelig.

2017. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik mégis számít a plusz ventilátor.


Igen, legelőszőr az ajánlás alapján kifejezetten az alaplapi bordára irányítottam. De úgy is jött a fagyás..


Utána jött az, hogy a videókártyára irányítottam, mint az előző képen is látszik.


Ezeket most megismételtem.

Bordára irányítva fagyás 12 perc után, pedig így a plusz hűtéssel épp hogy langyoska.


VISZONT, ha (és ez már 3ból 2x működött) a videókártya kapja a plusz hűtést, akkor nincs fagyás.. Játszottam 35 percet, nem volt fagyás és tapintásra a kártya hőmérséklete sokkal kedvezőbb. 35. perc után lehúzva a plusz ventilátort, folytatva a játékot 7 perc múlva jött a fagyás.. és tapintásra elég meleg volt a kártya...

2017. jan. 29. 20:49
 24/25 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik megoldódott. Videokártya túlmelegedés volt a baj.


Becsapós volt, mert

1. Max vga hőmérséklet 65 korul volt.. ami nem tűnik veszesnek..

2. Igaz mar beugrott korábban, hogy ventilatorokat vajon lehet-e szabályozni.. de atsiklottam rajta.. Gondolván a kártya biztos szabályozza magának a fordulatszámot, ha melege kezd lenni... DE NEM!


Úgyhogy a ventilatoros probalgatasokbol érződött, hogy valamiféle melegedés lehet.. leginkabb vga..


A megoldás:


[link]


Igaz, eddig automatan volt.. ugy tűnik hiába..

Most játék elott manuálisan beállítva erősebb teljesítményre a ventilatorokat, vga max 50Celsius koruli játék kozben... Es nincs fagyas.


Lehet ez óriási benazas volt.. de legalább megoldódott...


Koszi mindenkinek a tippeket!

2017. jan. 29. 22:09
 25/25 anonim ***** válasza:
Velem is volt ilyen még decemberben, az egyik driver frissítés teljesen kinyírta a beállításaimat és nem mozdult a venti egyáltalán(és egy fury ról beszélünk, szóval a passzív hűtés nem igazán opció.. :D ). Minden frissítés után érdemes ránézni a beállításokra, de fura hogy fagyott, ha 60 fok fölé nem ment korábban akkor nem lett volna szabad. Esetleg az előfordulhat, hogy pl a VRM melegedett túl, nem tudom hogy ezt is figyeli-e.
2017. jan. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!