Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt a számítógé...

Miért csinálja ezt a számítógépem? Vagy ez normális és ennyit bír?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Miért csinálja ezt a számítógépem? Vagy ez normális és ennyit bír?


Config:


Alaplap: Asus M5A99X EVO R2.0

Processzor: AMD FX-8350 4.0 GHz

Videokártya: Asus rog Strix-RX 480 8GB-Gaming

Memória: 4 x 4 GB Kingston HyperX

1 TB 7200 RPM

Kingston 120 GB SSD

700W chieftec

Lepa aquachanger 240 vízhűtés

Windows 10 pro, napra készen frissítve.


4 hete lett összerakva a gép. Azt gondoltam, hogy ezzel a configgal minden mai játék gond nélkül futni fog.


A probléma:

Battlefield 1 5-20 perc után kifagy (Először elmegy a kép, hangot közben még hallok, aztán hang átvált búgásba és resetelnem kell a gépet)

Quantum Break szintén

Watch dogs 2 szintén...


Úgy gondolom szinte mindent próbáltam, win újratelepítés, régebbi / legújabb driverek, különböző (rendszer stabilitás)tesztek, procira, videókártyára, memóriára.. (aida64, hwinfo32, 3d mark) sehol semmi probléma nem jött ki. Figyeltem a melegedést, az is rendben volt. Win Eseménynaplóból nem tudok kinyerni semmi használhatót, mert fagyás előtti pillanatban / percekben semmi hibaüzenetet nem kapok.


Amire rájötem:

Battlefield 1:

1920x1080 59.94Hz Ultrán 3-20 perc után kifagy

1600x900 59.94Hz Ultran olyan, hogy egyszer megy sokáig egyszer kifagy..


1600x900 59.94Hz High működik órákig...

1366x768 59.94Hz Ultra több óra után sem volt fagyás.


Tehát ha vissza veszem a grafikai beállításokat alacsonyabbra nincs probléma. Nekem úgy tűnik videókártyánál lehet valami... Vagy semmi?

10 éve volt utoljára pc-m..


A kérdés: Tévedtem, hogy ezzel a konfiggal (300e körüli érték) majd minden mai játék megy full grafikán? Vagy jogos lenne az elvárás? Ha bírnia kellene, akkor mi lehet a probléma okozója? Ha tévedtem, akkor elfogadom, hogy ma ennyiért ennyit bír egy gép.


Köszönöm a válaszokat.



2017. jan. 29. 00:30
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
2017. jan. 29. 10:59
 12/25 anonim ***** válasza:

ott van az 2 kék hűtőborda

VRM hűtés a procitól balra levő a Northbridge pedig a videó kártya felett levő borda.

Ahogy látom a VRM el nem kéne hogy baj legyen a felső ventik mozgatják ott a levegőt.Inkább a vidókártya feletti borda a kérdéses.Simán csak éritsd meg pár perc játék után.Ha tűz forró valamelyik akkor az a baj.

2017. jan. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Most néztem.

Indulva 1600x900 Highról, 30 perc Battlefield 1.

CPU max: 39.8°

Alaplap max: 34°

Videókártya: 59°


Utána 1920x1080 Utlra, 10-12 perc után elszállt, pár percenként néztem és hasonló hőmérséklet értékek voltak, aztán fagyás.


Tapintásra videókártya feletti kék igencsak meleg, a proci melleti kék, amin írás is van, az közepesen meleg.

Ami még igen meleg az a két középső memória. Lehet nem szereti, hogy így egymás mellett vannak?

2017. jan. 29. 11:55
 14/25 anonim ***** válasza:
90-120 fokig bírja szóval ha nem sütötte az ujjad akkor nincs a hűtéssel baj.A memóriával nem hiszem hogy baj lenne.Maradt a táp.Mi a pontos típusa? Lehet hogy nagyon terhelést nem bírja.
2017. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Azert fagyas utan közvetlenül eléggé süti az ujjam a videokártya feletti, jóval melegebb, mint a proci melletti.


Táp: chieftec gps-700A8 700W


[link]

2017. jan. 29. 12:49
 16/25 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz a hűtőbordára irányítani egy kisebb ventit hátha, de szerintem ez táp lesz.Ez a táp terhelés alatt rendesen melegszik, van egy pár negatív vélemény róla hogy nagyobb igénybevétel esetén lekapcsol stb.
2017. jan. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam a plusz ventilátort, a mért értékek is picit alacsonyabbak és tapintásra sokkal hidegebb a videokártya feletti kék borda. (meg minden)

De ugyanaz a probléma megismétlődik.


Ha a táp a hunyó, akkor normális, hogy így fagy le? Egy pillanat alatt megy el a kép, teljes képernyős szürkeség, hang még pár másodpercig van aztán átvált búgásba, majd nekem kell resetelni. Tehát nem kapcsol le a gép magától vagy ilyesmi. Táp problémánál nem azonnali leállás lenne?


Egyébként ezzel a konfiggal elvileg pl a Battlefield 1-nek szerinted mennie kellene 1920x1080 Ultra beállítással? Vagy akármelyik mai játéknak fullon? Vagy sokat várok a konfigtól?


Köszönöm a válaszaid

2017. jan. 29. 14:50
 18/25 anonim ***** válasza:

Meg kellene próbálni egy másik tápot ha tudsz valahogy.

Nekem 1 hónapja még ugyan ilyen konfigom volt csak fx 8370-el és simán menni kellene neki 40-80fps el ultrán.

2017. jan. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

[link]


Igy jatszom kb 1,5 órája... Ez lenne a megoldás? El nem tudom képzelni, hogy a videokártya három ! saját ventillatora nem tudja eléggé lehűteni? Vagy tényleg nem?

2017. jan. 29. 16:51
 20/25 anonim ***** válasza:
lehet hogy akkor mégis a hűtőborda melegedett a kártya miatt. ha igaz amit írtál 60 fok fölé nem ment a kártya 80 ig meg simán mennie kéne gondnélkül
2017. jan. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!