Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megérné ez a hardver csere?

LeonScottKennedy kérdése:

Megérné ez a hardver csere?

Figyelt kérdés

Mostani gépem:

Asrock H77 Pro4/MVP

i7-3770

16Gb DDR3 1600MHz


Amit venni szeretnék:

Asus Z170 Pro

i7-7700

2x8Gb DDR4 2133MHz


A GPU-t nem cserélném, egyébként az egy GTX 1070-es.

Mit gondoltok, lenne annyi teljesítmény javulás játékoknál és egyébként akárhol, hogy érdemes befektetni erre a vérfrissítésre?



2017. ápr. 15. 11:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

IPC növekedés alig volt(10-12 százalék) a bulldozer óta, nagyrészt órajel emeléssel értek el magasabb teljesítményt, a 7500 meg gyakorlatilag azonos órajelen jár mint a 3770, de utóbbinak 8 szál áll rendelkezésére 4 helyett, és ma már egyáltalán nem jellemző hogy 4 szálnál többet ne lehetne munkára fogni. Ezen nincs mit magyarázni, a 3770 erősebb, az egyetlen valódi előnye a 7500 nak hogy egy hajszállal kevesebbet fogyaszt - legközelebb meg valami hitelesebb teszttel támaszd alá a mondandód, továbbá azt sem értem hogy egy 6600k vs 3770k teszt miért magyarázat arra hogy a 7500 hogy teljesít, kaby lake nél kizárólag órajelemeléssel értek el plusz teljesítményt, és a 7500 alacsonyabb órajelen jár mint a 6600k, ha a 7500 jobban teljesít akkor annak az egyetlen oka az lehet hogy valami nem stimmelt a másik rendszerben szoftveresen\hardveresen. DDR4 nek meg nagyobb a füstje mint a lángja, játékok alatt gyakorlati haszna nem sok van, ne egy szintetikus benchmarkból indulj ki.


De legalább hozzászóltál.

2017. ápr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Jó politikus lenne belőled, mert elmondod a véleményedet amit semmivel nem tudsz alátámasztani.

IVY-Skylake

https://www.youtube.com/watch?v=UEQcMKZK5eA

magyarázd már el légy szíves, hogy 15% alacsonyabb órajel mellett hogyan tud 10% gyorsabb lenni valami ami állítólag csak az órajel miatt gyorsabb?

A 3770k vs 6600k tesztet azért linkeltem be, mert nem találtam 7500 vs 3770 tesztet, másrészt a 6600k és a 3770k alap órajelei nagyjából azonosak, szóval összehasonlításra alkalmasak. A 6600k egy picit gyorsabb a 7500-nál, ahogyan a 3770k a 3770-nél, szóval az eredményekből ki lehet indulni.

Játékok esetében egyértelmű a 6600k fölénye, szintetikus tesztekben már nem egyértelmű a helyzet, ott kijön a nagyobb cache és a HT előnye, de nem minden eseben.

2017. ápr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ne cserélj semmit.Semmi értelme nem lenne.Azt a pénzt költsd majd erősebb vga-ra.Játékoknál úgyis az a döntő tényező.
2017. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#12

El is olvasod amire reagálsz? Azt írtam, hogy alig volt IPC növekedés, nem azt hogy egyáltalán nem. A kettő között azért tudod mi a különbség, nem?


Amúgy mókás vagy, belinkelsz egy semmitmondó "benchmarkot" egy random arctól, mert ez aztán majd igazat ad neked. :D A minap futottam ebbe bele, pont eddig tartana a tiéddel ellentmondásos benchmarkot belinkelnem.

[link]

2017. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mivel az Andromeda is nagyon szépen megy ultrán, úgy döntöttem, hogy egyelőre tényleg felesleges pénzkidobás lenne újítani. Várok még ezzel 2-3 évet.

2017. ápr. 23. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!