Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minek köszönhető ez a rossz...

Minek köszönhető ez a rossz teljesítmény?

Figyelt kérdés

Egy mondhatni erős gépem van (Intel Core i7-6700K, MSI Rx480 8GB, 16GB RAM), mégis eszméletlenül rossz teljesítményt tapasztalok. Egyedül a merevlemez (a legolcsóbb 1 terrás seagate, ami volt) nevezhető gyenge láncszemnek. Eddig ennek tudtam be a relatív lassú (15-30 mp) boot időt, de ezt leszámítva minden jól ment.


A napokban cserében egyik napról a másikra kattant valami és azóta szinte használhatatlan lett a gép. Persze iroda munkára tökéletes így is, de egy játékban, ahol eddig 60+ fps-em volt, most van például 15-20, vagy a renderelések sokkal tovább tartanak. A beállítások ugyanazok.


Azt vettem észre, hogy a gép gyakorlatilag semmilyen erőforrást nem használ ki. A GPU kihasználása olyan 40%-nál, még a processzoré is csak 15-20%-nál tetőzik bármit csinálok. Próbálkoztam szinte mindennel: drivereket frissítettem, kompletten wipeoltam a drivereket és újraraktam, de semmi változás. Az Xbox DVR-t is kikapcsoltam (hátha csoda történik), és bár megnőttek az fps-ek, de az továbbra is élvezhetetlen.


Jelenleg ott állok, hogy elképzelésem sincs mit próbálhatnék még meg. Ki fogom próbálni, hogy Debian (linux) alatt ugyanezt produkálja e a rendszer. Ha nem, akkor feltehetőleg valami a windows-nál hibádzik, de ha ott is ugyanezt tapasztalom, akkor vajon melyik komponenssel lehet a gond?



2017. máj. 27. 18:38
 1/5 anonim válasza:

"A napokban cserében egyik napról a másikra kattant valami"


ezt kifejtened?

2017. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyik nap minden ment rendben, aztán vagy 3 napig nem használtam a gépet, utána pedig ez a teljesítmény fogadott.
2017. máj. 27. 18:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Más OS esetében is ugyanez van...
2017. máj. 27. 20:25
 4/5 anonim válasza:
Próbáld meg egy SSD-vel.
2017. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megoldottam végül. Az Intel Adaptive Thermal Control bekapcsolt egy BIOS frissítés alkalmával és sikeresen lelimitelte már 30 fok fölött a processzort 800MHz-re. Ezt kikapcsolva remekül megy minden. Túlmelegedésről szó sincs, egy majd 3 órás p95 stressz teszt alatt sem ment 75 fok fölé a processzor.
2017. máj. 30. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!