Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális ez a processzor hőfok?

Normális ez a processzor hőfok?

Figyelt kérdés

Teljesen új gép(tegnap rakták össze)

i5 7600+cooler master 212 evo


nem megy semmi komolyabb dolog a háttérben de mégis 45-48 fokos a proci ez baj? most töltök le egy játékot hogy megnézzem terhelés alatt mennyire megy fel


régen volt egy i5 3470 gyári hűtővel az 35 fog fölé soha nem ment üres járaton


Rossz a hűtő vagy mi van?



2017. jún. 15. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Én május elején vettem szintén i5 7600-t be quiet! Pure Rock hűtővel. Nekem alapon nem megy 30 fok fölé, meg mondom őszintén, hogy terhelés alatt még nem néztem. Szóval alapból szerintem elég magas a 45, lehet rosszul pasztázták le. De ha terhelés alatt nem nagyon fog melegedni akkor nincs baj.
2017. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Normális, nyár van!!!
2017. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Na Ipor megint ide böfögött valami haszontalan dolgot csak hogy pontot kapjon, köszönjük!
2017. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
fél óra battleunknown battleground után 57 fok volt a legtöbb
2017. jún. 15. 14:18
 5/9 A kérdező kommentje:
most nézem a biosba silnetre van állítva a processzor hűtő csatalakozója és max 900-at pörög akkor lehet ezért olyan magas alapból
2017. jún. 15. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg semmi baj nincs a hűtőddel. Mivel a hűtő úgy működik, hogy a környező levegőt ráfújja a heatsinkre, ezért a levegő hőmérsékleténél nem tudod lejjebb vinni a Proci hőmérsékletét. Most nyár van tehát elég meleg van, igy normális,hogy elég magas a procid hőmérséklete. Ráadásul a procikban az az egység ami méri a hőfokot,nem nagyon pontos, így simán lehet, hogy akár 5-10 fokot is tévedhet.
2017. jún. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs gyárilag feltéve a paszta így a legtöbben elcseszik.


Vedd le a hűtőt és a procit, takarítsd le a pasztát a proiról és nyomj középre egy borsószemnyit, majd egy vékony lapkával (pl. lakcímkártya ) terítsd el egyenletesen, a széleknél 1-2mm elmaradhat, oda majd kinyomódik a felesleg.


A gyári paszták is egyenletesen vannak elterítve még a drágább hűtőkön is, szóval ebben a módszerben bízhatsz.

2017. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

siletről normálra állítottam a biosba és most alapjáraton 28-30 fok, játék alatt max 46 volt


amúgy a boltba ahol vettem a pasztának a felét rányomta a csávó

2017. jún. 15. 15:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor rendben van, ahogy mondtam nekem is 30 fok körül van alapból.
2017. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!