Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri megvenni az I3 7100-at...

Megéri megvenni az I3 7100-at a jóval drágább I5 7400- al szemben vagy gyűjtsek még az I5-re?

Figyelt kérdés
2017. júl. 21. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre minden szempontból csak te tudhatod a választ. Nyílván erősebb az I5, de hogy neked mire kéne az i3 azt nem tudhatjuk.
2017. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mire kell? Játékra elég az i3 is, persze az is 100%-on van szinte az összes AAA címben.
2017. júl. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Játéktól teljesen függetlenül, a Windows 10 jelenlegi változata több mint 70 szolgáltatást futtat alapértelmezetten, és mellett több mint 50 egyéb folyamatot. Ez még mind user space. Még megy a kernel, driverek stb. Közelítőleg 1500 szál fut egyszerre egy teljesen átlagos gépen.


Ezt adnád egy kétmagos procinak? Most komolyan. Sokan veszik, mert olcsó. Aki rosszat mond rá, azt lepontozzák, mert úgy könnyebb elviselni, hogy csak erre futotta. Technikai értelemben viszont semmi nem indokolja. A HT se. Nagyon kicsit az a többlet teljesítmény.


Ha meg tudod tenni, hogy nem mész 4 mag alá, akkor ne menj 4 mag alá semmi szín alatt. Lehet, hogy 2 hónappal később tudod megvenni, de aztán meg évekig elviselhetőbb géped lesz.

2017. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Olyanra kell gondolni hogy leginkább böngészés, E-sport gamek. LoL WoT meg a többi. Premier renderelés, nem sűrűn. Meg azért jó lenne ha mai játékok is mennének full hd-ba ha haverok hívnak most nem kötelező max graphon de rendes sebesség mellett és ne min-en, persze erre egy 1050 ti gondoltam, de ha elég az I3 7100 akkor tudnék nagyobb kártyát venni, ha viszont ezekhez kell az i5 7400 akkor csak 1050 ti tudok csak hozzá kapcsolni, ez lenne az elképzelés
2017. júl. 21. 17:07
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 valami ilyesmit vártam, mert az i5 mellett akartam én is maradni de néztem teszteket, összehasonlítást és alig jött ki gyengébbnek az i3, viszont ha teljesíti ez a processzor a leírtakat akkor egyértelmű hogy ink azt venném, és nagyobb kártyát de ezzel meg az a baj hogy az i3 nem lenne elég az 1060-hoz vagy ez hülyeség?
2017. júl. 21. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:
jó az i3
2018. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
g4560 és 1080 mellet is masszív vga limited lesz
2018. jan. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!