Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya zörög, mitől lehet?

Videókártya zörög, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az mitől lehet, ha elindítom a gépem, a videó kártya kb 30-40 fok körül van.Ezzel még nincs baj, ha h1z1-ezek 2 óránál többet, akkor elkezd recsegni zörögni össze-vissza. Megnézem 65 foknál magasabb a hőmérséklete. Kiléptem, elhalgatott persze 60 fokra ment vissza, úgy, hogy facebookoztam csak semmi mást 30 percig. A hangot kb 5 fok felett kezdi el kiadni. Még egy érdekesség, hogy ha állítom a venti sebességét, pl: 100%-ra visszamegy ez 40 fok-ra csak 5 perc után, nézem megint 60 fok (semmit se játszottam addig), a zörgés 37%-os venti használatnál kezdődik, 100%-nál csöndes.


GPU: Gigabyte - GTX 1060 3GB (2 ventis)

CPU: I5-6500



2017. júl. 31. 00:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy a ventilátorcsapágy haldoklik, vagy elér valamit forgás közben.
2017. júl. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb el kezd zörögni, az ujjaddal egy pillanatra állítsd meg valamelyik ventilátort, hogy megtudd, hogy melyik zörög(de tényleg csak egy pillanatra). Ha megvan hogy melyik a zörgős onnantól kezdve, mivel hogy ez egy egyszerű mechanikai probléma szemrevételezéssel talán megállapítható a hiba oka.
2017. júl. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=1ZkkNg3Mwn8


Ilyen?


Mert ha igen, akkor nagyon ráb**sztál te is. Nem egy Gigabyte kártya kezdi el ezt. Ha nem lóg bele semmi a ventillátorba, akkor a hűtés kerete zörög (pl. ha zörgés közbe egy kicsit megemeled a keretet vagy hozzáérsz, érzed hogy az zörög, illetve abba is hagyhatja ilyenkor.


A garancia nem foglalkozik ezzel, pedig hibás a kártya.

2017. júl. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!