Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Égett szagot érzek a tápegység...

Égett szagot érzek a tápegységből és a monitorból. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi időkben érdekes dolgokra lettem figyelmes.


A számítógépen tápegységének és a monitoromnak is fura égett szaga van. Minden működik egyébként, de nem szeretném kockáztatni azt, hogy esetleg komolyabb gond legyen és tönkre vágja az egész gépet, ezért a segítségetek kérem.


A tápom típusa: Chieftec Smart 500W (GPS-500A8)


A konfigom:


Intel Core i3-4160 3600 MHz

Gigabyte GA-B85-HD3

Memória: 12 GB DDR3 1333

Videókártya: Intel HD Graphics 4400 integrált

Monitor: Asus VS228NE

SSD: Samsung SSD 840 Series

HDD: WDC WD10EZEX


A feszültség értékeket megnéztem, az AIDA programban, normál esetben, ha nincs megnyitva semmi, akkor ezeket az értékeket mutatja:


[link]


Van itthon egy másik gép is, arra rákötöttem a monitort és nem melegszik túl...


Ott a feszültség értékek ezek:


[link]


Mi lehet a hiba? Szerintetek a tápot érdemes cserélni?

Ha igen, akkor milyet ajánlotok, ami minőségi?

Köszönöm előre is!



2017. aug. 9. 11:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Van két monitorom, az előbb írt Asus helyett most egy régi SyncMaster 933SN-t kötöttem rá és ennek is kezd érdekes szaga lenni...
2017. aug. 9. 11:35
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kábelek csatlakozója volt megolvadva/elszineződve!Ez a táp túlzott áram leadása okozza!Szerintem cseréld az a tápot és a kábelekez,mert meg fog dögleni a gép tőle!Bármikor elfüstölhet!
2017. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
AZONNAL tápot cserélni, minőségire.
2017. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget. Milyen minőségi tápot ajánlatok ehhez a géphez ? Egyébként a monitort érdemes bevinni szervizbe ? Mert a szaga ugyanúgy megvan, attól hogy a másik géphez kötve nem melegszik! Vagy inkább vegyek újat ?
2017. aug. 9. 11:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Szoftveres feszültségmérés egyébként sem mérvadó.

Először azt kéne kideríteni, pontosan honnan jön a szag, mert kicsi a valószínűsége, hogy egyszerre 2 helyről.

Ha tápot cserélnél, ezek közül kéne választani:

Super Flower Amazon 450W

Enermax Maxpro 400W

Cooler Master Masterwatt Lite 400W

Be Quiet System Power B8 400W, Pure Power 10 350W

FSP Raider II (nem a sima!) 450W

Corsair CX450M

EVGA B3 450W

2017. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Szétszedtem a gépet már, kitakarítottam és a tápból jön.

Meg a monitorból is.

Mikor hosszú ideig nem vagyok a helységben egyből megcsap a szag.

Megnéztem mindent és a monitor hátuljából jön. Elkezd hirtelen felmelegedni, aztán ez bocsátja ki ezt az érdekes szagot.


Érdekes mód itt ülök a másik gép előtt most a monitorral, még csak nem is langyos. Pedig ez is kb 2 órája van használva, mint a másik PC-n a mai naptól.


Tehát megnéztem, valóban ezekből jön a szag.

2017. aug. 9. 12:05
 7/12 A kérdező kommentje:

Pedig ebben a gépben még silányabb minőségű táp van, egy Chieftec iArena 450W-os.


Bár ez gyengébb konfig jóval, meg az Office-on és netes böngészésen kívül másra nincs használva.


A másik gép, amelyikkel a gondom van, viszont napi rendszeresen használattal megy.

2017. aug. 9. 12:07
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendeltem egy tápot, biztos ami biztos, gyanítom, hogy ez lesz a hiba. Mivel miután nézegettem, hogy erről a Smart Series cuccról nem sok jót írnak sehol, nem fogom kockáztatni, hogy komplett gépet kelljen cserélnem egy gagyi táp miatt. A monitor javítás meg 9-12 ezer forint között.... előbb hívtam egy PC szervízet, attól függ mi ment benne tönkre. Azt hiszem, inkább veszek egy újat. Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget! Ment a zöld mindenkinek!
2017. aug. 9. 12:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen GPS táppal nincs jó tapasztalatom.

Amivel "szerencsém" volt találkozni az mind rizikós volt.

Hoztak hozzám egy gépet, meg alaplapot hogy cseréljem ki neki, mert a régi meghalt.

Mint kiderült a táp volt a gond, és az újat is másodpercek alatt az örök bitmezőkre küldte.

Ezután hoztak hozzám egy másikat is, ott már tanulva a korábbi esetből,

külön indítva próbáltam elindítani, de a kismegszakító kapcsolóját is megolvasztotta.

Azóta kerülöm ezt a típust ennek a gyártónak.

2017. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez nem valami jó hír :(


A monitorra amúgy tud valaki valamit mondani? Szerintetek elbírja még, ha jelenleg semmi baja, nem is melegszik, de ez a jellegzetes égett szaga megmaradt?

Vagy azonnali cserét javasoltok? Mindenképp akarok újat venni, de ebben a hónapban sajnos nem engedhetek meg magamnak mindent, ezért kérdezem, hogy ha eddig rendellenesség nélkül működött a monitor, ez alatt azt értem semmi kép hiba, semmi kikapcsolás, semmi ehhez hasonló, használható még egy darabig, miután új tápot vettem?

2017. aug. 9. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!