Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Égett szagot érzek a tápegység...

Égett szagot érzek a tápegységből és a monitorból. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi időkben érdekes dolgokra lettem figyelmes.


A számítógépen tápegységének és a monitoromnak is fura égett szaga van. Minden működik egyébként, de nem szeretném kockáztatni azt, hogy esetleg komolyabb gond legyen és tönkre vágja az egész gépet, ezért a segítségetek kérem.


A tápom típusa: Chieftec Smart 500W (GPS-500A8)


A konfigom:


Intel Core i3-4160 3600 MHz

Gigabyte GA-B85-HD3

Memória: 12 GB DDR3 1333

Videókártya: Intel HD Graphics 4400 integrált

Monitor: Asus VS228NE

SSD: Samsung SSD 840 Series

HDD: WDC WD10EZEX


A feszültség értékeket megnéztem, az AIDA programban, normál esetben, ha nincs megnyitva semmi, akkor ezeket az értékeket mutatja:


[link]


Van itthon egy másik gép is, arra rákötöttem a monitort és nem melegszik túl...


Ott a feszültség értékek ezek:


[link]


Mi lehet a hiba? Szerintetek a tápot érdemes cserélni?

Ha igen, akkor milyet ajánlotok, ami minőségi?

Köszönöm előre is!



2017. aug. 9. 11:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Táp: CHIEFTEC Photon 650W (CTG-650C-RGB)

Tápegység már minőségi?

2022. nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ezt a gépet azóta már leselejteztem, mert az alaplap gallyra ment, és ehhez már alkatrészt újonnan nem igen lehetett kapni.

Egyébként a tápegység utána még 3 évvel is funkcionált, lehet azóta is, azt már nem tudom mondjuk.

Mivel a cégnél, ahol akkor dolgoztam, mikor bevezették a covid miatti korlátozásokat, itthonról kellett dolgoznom. De mivel csak az ottani PC-vel lehetett, arra volt telepítve a program, haza engedték, hogy hozzam a gépet.

Nos, abban a gépben valami 300 wattos tápegység volt, aminek olyan hangja volt, hogy nem tudtam megmaradni mellette a szobában. A melóban nem tünt fel, mivel ott azért nagyobb zaj volt, hogy észre lehessen ilyesmit venni, de csendes szobában iszonyat zavaró volt. De mivel a mi cégünk nem arról volt híres, hogy új hardvereket vegyen meg új dolgokat, a dolgozók kérésére, valamit eszközölnöm kellett.

Nos a a saját gépembe vettem akkoriban egy másik tápot, ezt a Chieftec cuccot, meg beleraktam a céges gépbe. Halkabb lett, nem is fagyott le állandóan, sőt szaga sem volt, mint a saját gépbemben, aminek valszeg már az alaplap döglődése okozta a problémáit, mint utólag kiderült. :D

2022. nov. 25. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!