Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért droppol ennyire a GTX 1050?

Gugyuga kérdése:

Miért droppol ennyire a GTX 1050?

Figyelt kérdés

A napokban vásároltam egy új kártyát a gépembe. Eddig integráltat használtam. Az lenne a probléma, hogy minden egyes játéknál aminél még kimaxolva is 60+ fps-nek kéne lennie, alig van meg a 40.. és az is droppol, de kvára.. Nem értem mi lehet a probléma, a processzorom elvileg nem bottleneckeli a kártyát, mert ugyan ilyen processzorral durvább kártyákat hajtottak meg és nekik tökéletesen működött minden... én a tápra gyanakszom, de az is lehet hogy a ramom kevés.. szerintetek?

Konfig:

proci : AMD A8-5600k

ram : 6gb ddr3

vga : msi gtx 1050 2gb gaming x

táp : valami olcsó noname 460 wattos

hdd : WD 500 gigás.



2017. aug. 9. 17:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Azt az olcsó noname tápot mindenképp cseréld. Drivert frissítsd nVidia oldaláról, és a hőmérsékletet nézd meg, ha ezek jók akkor a táp szar csak.
2017. aug. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Driver a legfrissebb, a hőmérsékleteknél akad kis gond, de nem olyan vészes. Gpu 60 fok fölé nagy terhelés alatt nem megy, alapjáraton 40 fok.

A processzorom viszont játékok alatt 75-85 fokra is felszökik. Láttam videókat ahol benchmarkoltak 1-2 gémet, a prolinak is ilyen 80-85 fok között ugrált a cpu hőfok, és nem volt semmi problémája.

2017. aug. 9. 17:16
 3/29 anonim ***** válasza:
azért a 2gb-os vga is elég gyorsan megtelhet, főleg, ha pl. fullHD-ban játszol.
2017. aug. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
*ja most látom, a max hőmérséklete a cpunak 62-64 fok körül van, efelett persze, hogy droppolni fog. Paszta + normális hűtő.
2017. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Épp ezaz, direkt nem játszom fullhd-ben. Ott van példának a borderlands 2.. 800x600-as felbontásban full lowon leteszteltem, 40-45 fps, az is ilyen 20-30-akat droppol..
2017. aug. 9. 17:19
 6/29 anonim ***** válasza:
akkor amint már említették próbáld meg másik táppal. Lehet gyenge ill. nem egyenletes a feszültség és azért droppol. De a hőmérsékleteid se egészségesek.
2017. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Fentebb leírtam, hogy láttam videókat ahol benchmarkoltak nagyobb játékokat.. 80-85 fokos volt nekik a processzor, és probléma mentesen, droppok nélkül stabil fps-el csapatták az egészet..
2017. aug. 9. 17:24
 8/29 A kérdező kommentje:
Szerzek egy erősebb tápot, hátha megoldja a problémám.. ha nem, akkor veszek egy processzor hűtőt is.. ha ezek után is probléma lesz, tökön szúrom magam.
2017. aug. 9. 17:25
 9/29 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a processzor gyenge. Milyen órajelen megy? Egy jobb hűtő mindenképpen ajánlott rá (én először jöbb hűtőt vennék rá, aztán a tápegység). Nekem egy x4 860k 4,2 GHz-en megy egy GTX 950 mellett és azt látom, hogy gyenge még így is a proci. The witcher 3 30 FPS korláttal megy (közel minden ultrán), mert a proci miatt nagy droppok voltak, nem tud stabil 50 FPS-t full lowon sem (ilyenkor pedig a videókártya használat 30%- körüli, tehát nem tudja "kihajtani").


Töltsd le az MSI Afterburner-t, monitorozd a CPU és GPU használatot valamint az FPS számlálót és játék közben látni fogod mi a probléma.

2017. aug. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
3.6 ghz-en pörög a processzorom, többször is monitoroztam a dolgokat. a legtöbb játéknál 60-80%-on pörög, de van amin 100%-on. Ettől függetlenül tök mindegy milyen játékkal játszok, mindegyik 40-45 fps, 20-30-as droppokkal :)
2017. aug. 9. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!