Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért droppol ennyire a GTX 1050?

Gugyuga kérdése:

Miért droppol ennyire a GTX 1050?

Figyelt kérdés

A napokban vásároltam egy új kártyát a gépembe. Eddig integráltat használtam. Az lenne a probléma, hogy minden egyes játéknál aminél még kimaxolva is 60+ fps-nek kéne lennie, alig van meg a 40.. és az is droppol, de kvára.. Nem értem mi lehet a probléma, a processzorom elvileg nem bottleneckeli a kártyát, mert ugyan ilyen processzorral durvább kártyákat hajtottak meg és nekik tökéletesen működött minden... én a tápra gyanakszom, de az is lehet hogy a ramom kevés.. szerintetek?

Konfig:

proci : AMD A8-5600k

ram : 6gb ddr3

vga : msi gtx 1050 2gb gaming x

táp : valami olcsó noname 460 wattos

hdd : WD 500 gigás.



2017. aug. 9. 17:00
1 2 3
 11/29 MGéza ***** válasza:
Hát elve egy erősebb hűtőegység nem ártana, annyi biztos, de ezt a jelenséget cpu limitnek hívják, amit te tapasztalsz. Hagyd a fenébe a full low alacsony felbontást, ebből a cpu nem profitál, sőt csak nő a leterheltsége, mert több adat érkezik be a gpu felől. Inkább vedd fel a beállításokat.
2017. aug. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
és pontosan ez a processzor volt 85 fokos a videóban is?Minden procinak más az amit eltűr, lehet hogy a védelem lefogja a procit 80 fok körül, ez beállítás függő, kikapcsolását nem ajánlom.
2017. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

gyenge proceszor és noname táp okozhat ilyen gondod.

lehet 2gb videokártya is mivel 3,5GB-4GB kell alapból minden játéknak

2017. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Mondom, nagyon szar gépigényű játékoknál is ahol alapjáraton 60+ fps-nek kéne lennie fullon, 40-45 fps-em van az is 20-at droppol. A procimmal sokkal erősebb kártyákat meghajtottak, gond nélkül! (gtx 1060, 6 gigás verzió)... én a hőfokra és a tápra gyanakszomm lehet hogy ez lesz a különbség
2017. aug. 9. 18:26
 15/29 A kérdező kommentje:
jut eszembe, eddig integrálttal nyomtam, cs:go-ban low beállításokon volt stabil 60 fps-em, most ugyan ezzel a beállítással, vga-val 30-40 fps, 10-20 fps-es folyamatos droppolással.. lehetséges hogy mindennek az oka a gyenge táp? lehetnek attól ilyen droppok hogy nem kap elég áramot a kártya/proci?
2017. aug. 9. 19:13
 16/29 anonim ***** válasza:

Először is nem erősebb táp kell hanem minőségi, feldughatod a seggedbe a 600W-os tápod ami 6k újonnan.


Be Quiet System Power 8 400W (14k) vagy Corsair CX450M (17k), utóbbi amennyivel drágább annyival jobb is de bármelyik megfelel minimumnak.

Illetve rendelj egy hűtőt is a procira, LC Power LC-CC-95 a minimum, ez 3k, vagy LC-CC-120 ez 6k.


Ha a feltételek adottak nem ártana egy tiszta partícióra win reinstall.

2017. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

A processzor biztos hogy nem gyenge, bárki is írta azt. Nekem van egy AMD A4 6300-am és még azzal is 60FPS megvan 1280x1024-ben, integrált VGA-jával.

Mindenképp cseréld a tápot, ha utána sem működik akkor gyere vissza a kérdéshez és szívesen segítek/segítünk neked.

2017. aug. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget srácok, most viszont a véleményetek szeretném kikérni egy tápról és egy proci hűtőről.

TÁP : [link]


P.hűtő : [link]

2017. aug. 9. 20:58
 19/29 A kérdező kommentje:
Apropó, a gép tegnapelőtt lett újra formázva, újra rakva, gondoltam hátha megoldaná a problémát. Jobb is lett egy nagyon kicsit, de tényleg nagyon minimálisan.
2017. aug. 9. 21:01
 20/29 MGéza ***** válasza:
A hűtő jó lesz, tápot meg felejtsd el, melegedős vacak. Kicsit többért ott a CM mAsterwatt lite 400W.
2017. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!