Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook alaplapra integrált...

Roberto1976 kérdése:

Notebook alaplapra integrált Tpm chip eltávolítása után működhet, bootolhat továbbra a gép?

Figyelt kérdés

Vettem a napokban egy Toshiba tecra R950 notebookot egész jó áron. Egy bibi van vele a supervisor passwort. Mivel nem ismerem a jelszót ezért nem tudok semmit sem átállítani a Biosban. A telepítés nem gond, azt egy másik( ugyanilyen tipusú) gépen meg tudom oldani, de sajnos a wifi le van tiltva a BIosban. Szóval ha eltávolítanám a TPM chipet és dobnék rá egy bios frissítést vagy mentésből visszaállitást az megoldhatná a supervisor jelszó kérdést? Vagy esetleg keresné bootolásnál a TPM chipet? Segítségeteket előre is köszönöm.

U.i.: Hirens boot cd-t és egyéb okosságokat már próbáltam, de lehet valami még kimaradt.:)



#BIOS #supevisor passwort
2017. szept. 1. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
A tpm csipnek és a bios jelszónak sok köze egymáshoz nincs. Ha ki is szeded a csipet jó esélyjel döglik az egész gép
2017. szept. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, maximum annyi köze van egymáshoz a bios és a tpm chipnek, hogy a tpm tárolja be és titkosítja a jelszavakat és az ujjlenyomatokat.De lehet tévedek. Példa: windows újratelepítés után addig nem tudok új ujjlenyomatot regisztrálni ameddig a biosban nem nyomok rá a tpm clear user opcióra. Valami ötlet, hogyan tudnám megoldani, hogy a biosban engedélyezni tudjam a wifit? Bios vagy user jelszó nincs a gépen "csak" supervisor jelszó.
2017. szept. 3. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!