Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi notebookok közül...

Az alábbi notebookok közül éri meg valamelyik játékra vagy asztali PC?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2017. okt. 11. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Notebook sosem éri meg játékra. A notebook arról szól, hogy a hordozhatóság miatt feláldozol dolgokat az asztali géphez képest. Úgyhogy ha nem feltétlen akarod hordozni, akkor mindenképp jobb választás az asztali gép. Olcsóbb (vagy ugyanannyiból jóval erősebb), később könnyebben bővíthető, ha valami tönkremegy benne, akkor könnyebben javítható, cserélhető.
2017. okt. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mind a két proci kb. egy i5 7400-zal ér fel. A notis 1070 pedig valahol félúton van az asztali 1060 6GB és az 1070 8GB között. A notis 1050 Ti meg kb. a 2GB-os 1050-nel van egy szinten.


Nyilván egy laptop esetében az ár tartalmazza a kijelzőt, "egeret", billentyűzetet, hangszórót is, egy asztali PC ára nem, de én is azt mondom, hogy ennyiből már egy jó asztali PC-t lehet összerakni, pláne félmillióból.


i5 7400 az 48.000 Ft, az 1050 Ti meg 50-60 ezer. A 350 ezres laptopot 208.000 Ft-ra hoztam ki, nem gagyi alkatrészekből. A maradékból veszel egy FullHD monitort, normális egeret és billentyűzetet, hangszórót, és még mindig nem nagyon fogod elérni a 300.000 Ft-ot. De ha kicsit lejjebb akarok faragni az alkatrészek árán, akkor 190 körül van a vége.


Az akciósan félmilliós gép pedig 360.000 Ft asztali PC esetén, megint csak nem gagyi alkatrészekkel. És ha nagyon megcsapatom (i7 7700, Be Quiet Dark Rock hűtő, Integra M 450W táp), akkor még mindig 410.000 Ft-nál járok, és még mindig marad 90.000 Ft-om az egyebekre.


Mindenképp Intel oldalon én megvárnám a Coffee Lake procik boltba kerülését, mondjuk hátulütő, hogy most csak Z-s, azaz tuning alaplapot lehet hozzá kapni, ami alsó hangon egy 40.000 Ft-os beruházás a még meg nem jelent, legalábbis itthoni forgalomban még nem kapható proci mellé. Z-s alaplapba belehet tenni az i5 8400-at, csak az meg nem OC proci.


AMD oldalon egy jóféle B350 alaplap + egy Ryzen 5 1600 kombó ár/érték alapján egyelőre jobb vétel, mint a Coffee Lake + Z-s alaplap kombó. Az olcsóbb alaplapok hozzá majd csak jövőév elején jönnek ki.


Ha most kell gép, és netán asztali mellett döntesz, akkor AMD jobb vétel egyelőre. Vagy pedig K-s Intel procit kell venni a Coffee Lake-ből majd, és lesz értelme a Z-s alaplapnak is.


Mert a mostani Intelek mellé kb. 20-25ezer Ft egy B250-es alaplap a 7gen-hez, 8gen esetében meg 40 alatt nem úszod meg, csak az összehasonlítás miatt írom.


Egy szó mint száz, ennyiből asztali gépet kell venni.

2017. okt. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gamer notebook csak nagyon speciális élet mellet éri meg. Tehát ha minden héten több napot nem vagy otthon és közben játszanál.

Ha te nem így élsz akkor asztali pc. Ha mindenképpen notebook kell akkor semmiképp sem ilyen “gamer” notebookot vegyél...nehezek és 1-2 óra alatt lemerülnek egy kis netezéstől is.


[link]


Ezt tudom ajánlani, tesztek alapján 7-8 órát bír netezéssel és egy 1050ti van benne ami nem túl nagy szám de megteszi. Nem játékra van kitalálva de megbirkózik vele. Esetleg megvárnám ennek a jövőre megjelenő modelljeit amikbe lehet beleraknak pl egy 1070et. Ha mindenképp notebook kell.


De ahogy írták, ha csak játékra kell és nem úgy élsz ahogy írtam akkor nagyon nem éri meg egy ilyen gép.

2017. okt. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!