Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplap csak egy RAM-mal...

Sitti kérdése:

Az alaplap csak egy RAM-mal indul. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A következő a problémám:

Adva van egy Gigabyte GA-EG41MFT-US2H alaplap. Ehhez van négy darab Corsair CMV4GX3M2A1333C9 RAM. Elméletileg minden paraméterülben kompatibilisek egymással. Ha a négy közül bármelyiket rakom be az első slotba a gép elindul. De így csak kettő giga ramom van. Viszont ha egynél többet rakok be a a táp felpörög, de a gép nem indul el! Próbáltam a ramok sorrendjét cserélgetni, de semmit sem segített. Mi lehet a bibi? :O



2017. okt. 16. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Elfustolt a masik 3 slot?


1 jo rammal probald ki egyenkent a slotokat ha meg nem tetted.

2017. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez a fajta nem kompatibilis neki jobb esetben, másik fajtával próbáld meg, ha azzal sem, akkor hibásak a slotok.
2017. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam. Ha akármelyik slotba berakok egyszerre egyet elindul. Két rammal csak úgy indul, ha az egyiket az első két slot valamelyikébe rakom. A másikat, pedig a második kettőbe. De ennél többel nem hajlandó, pedig nyolc giga a max.
2017. okt. 16. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:

A 8GB-ot csak akkor tudod elérni, ha 4db SS(egyoldalas) modult teszel bele. Ez a G41 chipset csodálatos tulajdonsága.

Ha sikerülne olyat találnod, írd meg hol van, nekem is szükségem lenne rá.

2017. okt. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosítok: 4db 2GB-os, vagy 2db 4GB-os, SS RAM-okról van szó.
2017. okt. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 és #5 vagyok.

Tovább fokozom a bosszúságodat(én már ezeken sajnos túl vagyok)


(GB-ról beszélünk)

4+2+2 esetén, és 4+2+1+1 esetén is ugyanaz van, mint amit a fenti válaszaimban írtam.

2017. okt. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Látszik nem értesz a számítógépekhez, alaplapok működéséhez. Azt hiszed bármilyen fajta modul, bármilyen slotba, sorrendbe jó? Hát nem így van. Nem hiába írják le a gyártók a alaplap optimális memória kiosztást, típussal, mert nem mindegy.
2017. okt. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!