Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem értek nagyon a számítógépe...

Uszkormos kérdése:

Nem értek nagyon a számítógépekhez de akkor mi van ha a videókártyám ventillátorja forog de maga a gép nem találja a videókártyát? A videókártyám teljesen tonkrement?

Figyelt kérdés
Az egész ugy kezdődött hogy épp sorozatotnéztem amikor a monitorom hirtelen rózsaszín lett és lefagyott a gép. Ujraindítottam és csak a windows betöltéséig ment és utána se kép se hang. Újratelepítettem de viszont a képernyőm elég furcsán viselkedett zözd csíkokkal volt tele es egy idő után ki is kapcsolt a gép.

2017. okt. 18. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

lehet tönkre ment, ha nem töltődik be semmi. Nekem egyszer ment tönkre a videó kártyám, akkor szintén furcsa képek ugrottak fel.

A ventilátor amúgy forog ahogy áramot kap, de ha valami meg van hibásodva, akkor a fenti dolgok lehetségesek.

Gondolom most már semmi probléma nincs, csak nem ismeri fel (nem látja) a kártyát.

Van garancia? Kicserélik ha van.

2017. okt. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez első olvasatra hardverhibának tűnik, VRam, GPU valamelyik. Érdemes volna tesztelni, ha elérhető, alaplapira váltani, a kártya kivétele melett, vagy esetleg másik VGA val kipróbálni. Sajnos a zöld, rózsaszín és egyéb csíkok megjelenésekor egy dolog biztos. Ki kell nyitni a pénztárcát. :(


Esetlegesen Linux Live Ubuntu, hogy a szoftverhibát kizárhasd teljesen.

2017. okt. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel nem értesz a számítástechnikához, ezért gondolom az előző komment teljesen érthető volt:)

Amit írt a másik, hogy vedd ki a videókártyát és anélkül nézd meg, hogy mi működik, mi nem (a legtöbb processzorban van egy beépített grafika)

Ha nem tudod másnak a számítógépével tesztelni, akkor garancia jegyében küld vissza.

2017. okt. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!