Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória hiba lenne?

Memória hiba lenne?

Figyelt kérdés

Ma reggel kékhalálozott a gépem, valamint előtte a chrome folyton összeomlott. Az összeomlás már ezelőtt is jelentkezett de abbamaradt. Újraindítás után Kicsit megmozgattam a ramokat, most megint semmi baja nincs a gépnek. Se kékhalál se összeomlás. Mégis elképzelhető, hogy memória hiba lenne?


Konfig:


Intel® Core™ i5-4590, 3.3GHz Haswell, 6MB, Socket 1150+Cooler Master Hyper 103 hűtő

2x8GB Kingmax DDR3 1600 Mhz cl11

MSI Radeon RX480 8GB GDDR5 GAMING X

MSI B85M-E45, Socket 1150

Kingston HyperX FURY 120GB 2,5" SATA3 SSD ( SHFS37A/120G) / Toshiba 1000GB DT01ACA100 Serial-ATA 3.0 7200rpm (32MB cache)

FSP HEXA 500W

Windows 10 Home Premium x64


Csináltam egy memtestet, de számomra megdöbbentő az eredmény, lehet valamit rosszul csináltam, mivel 5 perc futás alatt 26ezer hibát talált, ezt én lehetetlennek tartom. Képet linkelek:


[link]

[link]



2017. dec. 2. 12:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Kb 1 hónapja jelentkezett először az összeomlás, mikor kicseréltem a gyári cpu hűtőt, a ramokat pedig úgy emlékszem, hogy a 3-4-ik slotból átraktam az első kettőbe.
2017. dec. 2. 12:54
 2/8 anonim válasza:
Nekem volt hasonló, és a memória csere óta semmi gond.
2017. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez RAM hiba, egyenként futtasd le a MemTestet, a rossz memória mehet gariba, vagy a kukába.


Megerősítésnek egy Linux Live MemTestet is futtathatsz.

2017. dec. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a memóriád megdöbbentően sz.r, még ugyanúgy kuka, mintha csak kicsit lenne sz.r;) Egy hibának se kéne ott lennie...
2017. dec. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MGéza ***** válasza:
Nekem a legtöbbször a memória halálozott el a gépeimben, ezen nincs semmi meglepő. Tömegcikk, nagyobb hibaszázalékkal gyártják. A hűtetlen memók még nagyobb veszélynek vannak kitéve, hiszen közvetlen a cpu szomszédságában vannak és onnan is kapják a meleget, plusz ők maguk is melegszenek.
2017. dec. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kipróbálnám,hogy felváltva csak az egyik RAM-ot hagyom a gépben. Amelyiknél jelentkezik a hiba az kuka.
2017. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam, hogy ha mondjuk visszaveszek 1600ról 1333mhz-re talán nem hibázik. Ez működhet? Vagy kár lenne vele vesződni? Egyébként megvan a hibás darab, több ezer hibábal.
2017. dec. 2. 18:04
 8/8 MGéza ***** válasza:
Lehetséges hogy működne. Ki kell próbálni hogy úgy mit produkál és ha nem jó, akkor maguk a memória IC-k hibásodtak meg és akkor tényleg kuka.
2017. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!