Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a külső HDD-mnek?

Mi lehet a baja a külső HDD-mnek?

Figyelt kérdés

Lassabb lett a "válaszideje" (pl. tovább tart megnyitni neki egy mappát), a nagyobb (fullHD-s) filmeket akadozva játssza le a TV a HDD-ről, a feliratos filmeknél a feliratot nem jeleníti meg rendesen (vagyis rosszul időzíti annak ellenére, hogy a felirat jól van időzítve), számítógépen viszont ugyanazzal a megszokott sebességgel lehet róla filmeket le- és felmásolni...


Ezzel a HDD-vel kapcsolatban tettem már fel itt egy kérdést korábban, az az alábbi linken olvasható:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..



2017. dec. 15. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Azota kiszedted a kukabol?
2017. dec. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ki se dobtam... Egészen eddig tudtam használni rendesen filmlejátszásra, csak az új filmek másolásánál mindig csináltam egy ellenőrzést is, hogy vissza is olvassa e a fájlokat, de ezt leszámítva semmi baja nem volt... Most viszont érezhetően lassúbb, és ami a legrosszabb, hogy a feliratokat nem jeleníti meg rendesen a TV, se kis filmfájloknál, se nagyoknál...
2017. dec. 15. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:
A TV az egyik legnagyobb pendrive ill. HDD gyilkos azaz a felhasználó.Leválasztás nélkül lehúzni egy külső meghajtót az a halálához vezet. Tapasztalatom szerint ha a menüben leválasztod ami néhány tv-n jól el van rejtve még utána akár egy percig is aktív és ha lehúzod akkor károsul.Legegyszerűbb kikapcsolt tv mellett lehúzni.Hibás szektor fet tábla összeomlás konkrét partició olvashatatlanságát okozza.Egy külső HDD hordozható de írás/olvasás közben nem díjazza a mozgatást ütődést, általában ezért is rövidebb az élettartamuk mint a beépített társaiké.
2017. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy a TV-men van e ilyen opció, hogy "leválasztás", a HDD-m akkor kapcsolódik ki mindig nálam TV-zés után, miután kikapcsoltam a TV-t, ugyanis onnan kapja az áramot (nem kell a HDD-t külön a hálózatba dugni, hanem az USB-ről kapja az áramot is)... Azt gondoltam, hogy a külső HDD-knek jóval rövidebb az élettartamuk, de a kérdésre nem kaptam érdemi választ, hogy lehet még ezzel a HDD-vel kezdeni valamit, vagy most már tényleg kuka...? :-S
2017. dec. 15. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden tv-n van leválasztás.Nagyobb vinyók 750 fölött az usb tápellátás nem mindig elegendő ebből kifolyólag sok hibás szektort lehet csinálni.Ha sok időd van próbálkozhatsz HDD Regenerator progival. Van esély a javításra.
2017. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zebulon66 válasza:
Hdd tehát lehet,hogy nem ártana töredezettsegmentesiteni, előtte pedig a felesleges dolgokat törölni.
2017. dec. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Léteznek hdd tesztelő programok. Pl. Chrystal Disk Info, HD Sentinel. Ezek megmutatják hogy jó-e még a HDD-d.
2017. dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!