Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopom nem érzékeli a...

A laptopom nem érzékeli a vezetékes internetet, csak a WiFi-t. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Egy MSI Cr70 M2-es laptopról van szó, amiben egy Atheros hálózati kártya található a vezetékes internethez és egy Realtek a WiFi-hez. Egyértelmű, hogy a Realtek jó, de a másikkal nem tudom mi lett. Egyik nap még jó volt és másnapra elszállt, de olyan szinten, hogy az Eszközkezelőből eltűnt az Atheros driver és ha le akarom tölteni a hivatalos MSI oldalról, akkor a telepítő azt írja, hogy nincs ilyen Hardver a gépben.

2017. dec. 20. 19:28
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Boot -olj be Linux Live rendszerről USB -n vagy DVD -n. Ha ott működik, akkor szoftveres a gond, ha ott sem valószínűleg tönkrement. Egy USB portod feláldozásával tudsz bele venni USB -s LAN adaptert. Sőt vannak olyanok is, ami USB HUB -al vannak egybeépítve.

[link]

2017. dec. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, Linux Live-ot honnan tudnék szerezni? Még nem használtam, de valószínüleg ott se fog működni mert már újra telepítettem a gépet siker reményében és nem használt.
2017. dec. 21. 12:44
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

Bármelyik Linux telepítőnek van Live módja. Pl.: Ubuntu, Linux Mint, stb.

De ha már újraraktad a Win -t és nem jó, valószínűleg ott sem lesz jó.

2017. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor úgy néz ki ezentúl csak a WiFi marad mert nem hiszem, hogy lehetne cserélni a kártyát. Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. dec. 21. 22:34
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
Cserélni bármit lehet, még az integráltat is. Kérdés hogy megér-e annyit anyagilag.
2017. dec. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!