Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elveszhettek az adataim?...

Elveszhettek az adataim? Nagyon félek

Figyelt kérdés

egy WD nevű eszköz van csatlakoztatva a gépemhez, amin az adataim vannak. De voltam olyan ügyetlen hogy leesett a földre és kicsit szétjött. Összeraktam, visszadugtam és azt írja, hogy egy WD smartware nevű program az egész ami kb 600mb és ebből 0 szabad.

Emellett van egy C egy F és egy J meghajtó a gépemen.

Nem értem az egészet... rettegek hogy leeséskor tönkrement és kitörlődött a több GB-nyi anyagom


2018. jan. 24. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Mit nem értesz? El tudod érni az anyagaidat, vagy nem? Ha nem, akkor így jártál, majd legközelebb jobban vigyázol.
2018. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudomhogy melyik meghajtó ez mert van egy C egy F és egy J. Nyilván nem a C, de nem tudom hogy az f vagy a j az vagy esetleg egy 4. ami eltünt
2018. jan. 24. 13:06
 3/9 Joules83 válasza:

Ez egy külső HDD lenne? Ha BEKAPCSOLT állapotban ejtetted le akkor lehetséges, az író/olvasó fej hozzáért a lemezhez és belekarcolt, és talán megsérült/leszakadt a fej is. Ha ki volt kapcsolva akkor elméletileg a mozgó író/olvasó fej parkoló pozícióban van és túlélheti a becsapódáskor fellépő G-erőket, de ilyenkor is eltörhet.

Ha megrázod a lemezt és lehet hallani valami kattogást akkor már csak a KÜRT Kft segíthet (kb 300-500ezer forintban kerül, hogy lemez felszínén lévő adatok egy "tisztaszobában" megmentsék.)

HDD esetén hardver hiba esetén VAGY minden elvész VAGY semmi.

Nem lehet olyan, hogy csak 1-2 GB adat vész el.

Áramszünet esetén is annyi ami cache-ben volt.

Valószínűleg minden adat elveszett, pontosabban nem tudod házi barkács módszerrel "kiolvasni" a lemezfelületén lévő mágneses jeleket.

2018. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Joules83 válasza:

A "C", "F", "J" nem meghajtó hanem partíció, ami lehet egy HDD-n ami LOGIKAILAG van felosztva, vagy több HDD összevonva (RAID) egy LOGIKAI partícióvá.

Hány meghajtó LEMEZEGYSÉGED van és ebből menni tört össze?

2018. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na közben azt találtam hogy van egy My Passport J nevű meghajtó,ami kb 200GB-os. Lehet hogy ez az?
2018. jan. 24. 13:23
 6/9 Joules83 válasza:

A Kezelés\Lemezkezelőben mit látsz?

200 GB külső HDD már rég nincs, az legfeljebb egy partíció lehet.

2018. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez egy régi kb 200GB-os külső tár volt eredetileg. Ha ezt látom és ott vannak a fájljaim, nem kattog belülről akkor lehet hogy túlélte?
2018. jan. 24. 13:36
 8/9 Joules83 válasza:
Talán, de ilyen baleset után érdemes lenne új külső HDD beszerzése, végül is a HDD egy mechanikus eszköz!
2018. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, megfontolom. Köszi!
2018. jan. 24. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!