Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy állhat le a gép ha kap...

Rajesh kérdése:

Hogy állhat le a gép ha kap áramot? Bármit csinálok változó időnként magától leáll a gép, nem zúg tovább, de a számítógép jelzi hogy kap áramot.

Figyelt kérdés
arra tippelek hogy a táp megy tönkre de mielött vennék biztosra akarok menni. nemrég vettem egy új hűtőt a géphez szóval biztos hogy nem melegszik túl.
2018. febr. 9. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdéssel a kérdésre. Hogyan áll le? Csak úgy puff, ukmukfuk, vagy pedig kék halált kap, vagy kiír bármifélét is? Mivel abból amit hirtelen leálláskor kiír hasznos következtetéseket lehet levonni. Ha meg csak úgy leáll az lehet táp is, sőt, nem is nagyon tudok elképzelni más hibát ebben az esetben. Próbálj meg ideiglenesen egy másik tápot rákötni. Az mind1 milyet, max addig a sokat fogyasztó komponenseket (ha olyan, akkor videókártya, ilyen-olyan hűtések). Azért legyen egy 300-350W-os legalább, és ne noname legyen. Gondolom ilyen kaliberű tápja szinte mindenkinek van otthon. Nekem pl fsp tápom volt ilyen kaliberű, de megváltam tőle.
2018. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alaplap is lehet, nem csak táp.
2018. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

alaplapon elszállt kondenzátor is okozhat ilyet, pl régi és kiszáradt.

Emellett marad a táp, nem bírja a terhelést, vagy ott is sorban halnak meg a kondik stb.


Csere táppal megérné kipróbálni.

2018. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Túlmelegedés, alaplap, HDD, vírus, táp, sok minden lehet.

Konkrétan milyen alkatrészek vannak a gépben?

2018. febr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Vírus biztos nincs. 2db vírus írtóm van, adblockot is használok, régen vírussal nagyon megjártam többször is szóval erre már nagyon ügyelek.


A régi kondit kb 2 hónapja sceréltem ki egy nagyonerősre, mert először arra gyanakodtam.


Igen úgy kapcsol ki hogy nem ad semmilyen előjelet és utána se ír ki semmit.


Csak a gép gombja világít, de nem zúg.

2018. febr. 11. 12:55
 6/7 A kérdező kommentje:

Win 7; AMD A10-5800K APU with Radeon HD Graphics; 8K ram


Geforce Gt 730; Integrated ram dac

2018. febr. 11. 13:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen hamar áll le? Ha szinte azonnal indítás után az lehet proci is, hisz azokra jellemző, hogy vagy működnek vagy nem. RAM-ok is lehetnek a hiba forrásai, csak mivel nem tudod elindítani a gépet nem is fogod tudni a Memtest programot futtatni ahogy a HD Sentinel-t sem. Bár utóbbi esetben egyszerű a dolgod, hisz átrakod másik gépbe a HDD-t és csekkolod azt Sentinel-el, viszont a RAM-okat kissé komplikáltabb lenne egy másik, kompatibilis és működő konfigban tesztelni. Esetleg lehet a használatban lévő videóvezérlővel is a hiba, lehet akár egy rosszul telepített illesztőprogram is, bár akkor talán nem állna le ilyen némán és azonnal. Akkor talán látnál egy ideig kékhalált.
2018. febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!