Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 7300HQ vagy i7 7700HQ?

I5 7300HQ vagy i7 7700HQ?

Figyelt kérdés
Gamer laptop vásárlás előtt állok. Dell Inspiron 7577 laptopot szeretnék venni az már biztos, amiben bizonytalan vagyok, hogy melyik processzorral. GTX 1060 GPU lenne benne, az i5 procinál attól tartok, hogy "hamarabb" elavulna most, sorra jelenek meg a 6 magos és a több folyamatszálas procik és a jövőbeli játékoknál már nem tudná kihajtani az 1060at, vagy felesleges ez miatt aggódnom? Az i7 processzorral szerelt verzió felára 90 ezer forint ami elég sok, ha ezzel venném nagyon szorosan meg kellene húzni a nadrágszíjat pár hónapig, míg az i5 procis verzió esetén ez miatt nem kell aggódnom. Pár dolgot tisztázok előre: igen mindenféle kép laptop kell a hordozhatósága miatt, és mostanában kell megvennem, nincs időm kivárni amíg kijönnek az új Intel procikkal szerelt laptopok.
2018. febr. 26. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

???


A processzor nem tudja kihajtani később a kártyát?

Így is a videokártya fog hamarabb elavulni.


Magyarul nem éri meg a felárat az I7.

2018. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem venném meg egyiket sem igazából, biztos csillagászati ára van ezeknek a mobil komponenseknek...

Ennyi pénzből jó asztalit építhetnél, amin finoman szólva is lehetne játszogatni...


I5 7300HQ

Előfordulhat, de kétlem, hogy cpu limited lenne addig, amíg tart a laptopot élettartama, utána meg már úgy is mind1 ha totál elavult


I7 7700HQ

Szépen dolgozna együtt a páros, de nem éri meg az árát, maradj az I5-nél barátibb áron, vagy dönts legjobb belátásod szerint

2018. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ok értem, köszönöm a válaszokat maradok az i5-nél, akkor nincs szükségem az i7-re mert főleg játékra lesz használva gép, komolyabb processzor teljesítményt igénylő programokhoz nem (pl. videó vágáshoz).


A második válaszolónak: persze tudom, hogy asztali gépből jobbat építhetnék, de ahogy írtam nekem fontos a hordozhatóság, rendszeresen vinném magammal, nem csak otthon használnám. Mondjuk a jelenlegi videókártya és ram árak mellett asztali gépre sem annyira jó most költeni. De köszönöm az lényegre törő válaszodat a két processzorról.

2018. febr. 26. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!