Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes bővíteni 8gb ram-ot 16ra?

Érdemes bővíteni 8gb ram-ot 16ra?

Figyelt kérdés
jelenleg 2x4gb van a gépemben de most használtan tudnék szerezni ugyanilyen ramot csak abban nem vagyok biztos hogy megéri-e befektetni ebbe. H97-es alaplapom van és i5 4690es processzorom. abban sem vagyok biztos hogy ezek támogatják a 4 csatornás memoria kezelést és ha nem támogatják akkor vajon megérie ugy is böviteni 4x4gb-ra

2018. márc. 5. 16:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
köszi, értem amit mondasz de jelenleg csak annyi volt a kérdés hogy van-e értelme felböviteni a 8gb-ot 16ra és hogy mennyire lesz hatékony a memoria kezelés dual channel-el ha telepokolom mind a 4 slotot ramokkal. ugy érzem hogy ez a gép ki fog tartani a következö generácioig legalább. a videokártyám a leggyengébb pont a gépemben tehát amig azt nem cserélem le addig a többi alkatrész is marad. jelenleg ultrán játszok a kedvenc játékommal és amig nem kell high alá adnom addig teljesen feleslegesnek érzek egy halom pénzt ölni a gépbe. mire eljutok arra pontra addigra meg már következö generácio lesz mégnagyobb teljesitménnyel. mert ilyen alapon 2 évente cserélhetném a teljes gépet
2018. márc. 5. 17:37
 12/19 bl10 ***** válasza:
Tudom és elnézést, csak a többi válaszoló cáfolta vagy inkább csak kifogásolta állításaimat.
2018. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem véletlenűl. Azért egy jól szuperáló jelenleg mindenre alkalmas főleg játékra rendszert minek cserélni kabyra vagy coffera? Ha el is adja a jelenlegit mint félkonfig, jó sokat kellene még költenie, ami nem éri meg a kapott teljesítmény árát. Marhaság.
2018. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 bl10 ***** válasza:
Nem kellene nagyon sokat költenie, de egyébként már leírta, hogy eltértünk a tárgytól.
2018. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
már számolgattam ezzel korábban mert engem is érdekelt és nem érné meg hidd el. ahoz hogy látványos eredményt érjek el videokártyát is cserélnem kell. ami a jelenlegi áraknál 1 dkg papir pénz lenne legalább. ujabb proci meg gyorsabb ram nem hozna sokat mivel jelenleg sem kell sok kompromisszumot kötnöm a játékaimnál, amit meg mégis azt a vieokártya miatt kell. ostobaság lenne most váltanom amikor még simán állja a sarat. arrol nem is beszélve hogy uj gép épitésénél nálam csak uj alkatrészek jöhetnek szoba
2018. márc. 5. 21:08
 16/19 bl10 ***** válasza:
Egyártalán nem kell cserélned videókártyát, kb. ugyanolyan jó az a proci, mint a jelenlegi,csak a ram órajelén javítanál. De mondom, a te döntésed, én mostantól nem vitatkozok.
2018. márc. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
na ezaz hogy szinte csak ram orajelén javitanék. ezért keéne uj alaplap, uj proci, uj ram. visszatenném bele ezt a videokártyát és alig vennék észre külömbséget. akkor miért vettem egy rakat uj alkarészt??
2018. márc. 5. 21:47
 18/19 anonim ***** válasza:
Na ott a pont a kérdezőnél. Én 4460 i5-öt cseréltem i7 4790k-ra. H lapba került. Miért? Mert kicsivel többért kaptam + teljesítményt. Használtan. Húzni nem tudom, de a plussz órajel és turbó bőven elég pár évig. Megmaradt a lapom, memóriáim (16gb). Mi a francért cseréltem volna ddr4-re a jelenlegi konfigomat???
2018. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha új gépet építenék akkor ddr4. De a jelenlegiből kihozni a legtöbbet úgy, hogy még pár évig bőven jó lesz, mi a bánatnak cseréljek ráköltéssel?
2018. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!