Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor meghibásodás?

Processzor meghibásodás?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy a procik milyen gyakorisággal szoktak meghibásodni ha normálisan vannak hűtve és karban van tartva a gép? Néztem egy procit ami új de csak egy hónap garit vállal rá az eladó, szerintetek mekkora az esély, hogy baja lesz mert ha nagy akkor inkább keresek másikat? Ja és tudom, hogy senkise jós ilyen kommentet inkább ne köszi.

2018. márc. 9. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha rendeltetés szerűen volt használva akkor örök élet. Nyilván azért nem, de a proci a legtartósabb alkatrész a gépben, általában elmennek akár 10 évet is gond nélkül.
2018. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szinte soha, nekem még üzemel egy 15+ éves 486 os is
2018. márc. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1# ezzel nem értek egyet, szerintem a gépház az, mert ha normálisan van lefestve, nem sérted le a festéket akkor 50 évig is simán kihúzza :D


Egyébként számítási oldalt nézve a processzorok a legmegbízhatóbb alkatrészek közé tartoznak (és itt most ne vegyük figyelembe a túlhajtást gagyi hűtővel, f*s pasztával :) ), rendeltetés szerű használattal sokáig bírják.


Még ma is árulnak használt gépeket első generációs intelekkel, egy első genes i5-i7-tel még játszani is lehet (ha a többi rendszerelem is lehetővé teszi), pedig azok tényleg öregek.

2018. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!