Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történhet olyankor, ha az...

Mi történhet olyankor, ha az ember az eszköz leállítása/kiadása nélkül húzza ki az USB-t, külső meghajtót és társait?

Figyelt kérdés
Milyen hátrányai lehetnek? Mert többen mondták hogy fontos előtte leállítani, de már előfordult párszor hogy elfelejtettem kiadni őket, csak kihúztam mert kapkodás volt, és utána sem lett semmi baja, sem az eszköznek, sem a rajta lévő adatoknak, sem pedig a számítógépnek. De akkor miért annyira kényesen fontos kiadni a külső meghajtókat?

2018. márc. 19. 09:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Megsérülhetnek a rajta lévő adatok.
2018. márc. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
Megsérülhet az adattároló particiós táblája és ez adatvesztést okoz
2018. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag manapság már nem kell manuálisan leválasztani őket, mert a Windows 10 és a modern USB eszközök mellett felesleges, de pár hónapja elszállt egy igen jó SanDisk USB 3.0 pendrive-omról az adat, úgyhogy én inkább maradok a kézi kiadatásnál.
2018. márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Pendrive fizikailag is tönkremehet. Előfordul, hogy elfelejted, de ha el kell dobnod, majd jobban odafigyelsz.

Merevlemezek tudtommal manapság fizikailag már nem károsodnak, de az adatvesztés is lehet fájdalmas, ha fontos és pótolhatatlan dolgokról van szó.

2018. márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%
Semmi sem történik. Soha nem szoktam kiadatni, és eddig még semmi bajom nem származott ebből. Nem ment tönkre, nem veszett el adat. Ez csak ilyen megszokás sokaknál és szeretik bizonygatni, hogy márpedig szükséges.
2018. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem amennyiben jelenleg semmi nem használja az eszközt (ha van rajta led, akkor az nem világít) akkor nagy baj nem lehet szerintem. Ellenkező esetben adatvesztés, szerintem fizikai kockázat már annyira nincs mint régen. Azonban én az esetek 95%-ban kiadatom.
2018. márc. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
*Vagy nem pislog a led, attól függ milyen az eszköz. Külső hdd-m ha nem csinál semmit folyamatosan világít, a pendrive-om meg nem.
2018. márc. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem kötelező. Csak majd ne itt sírj, ha mégis bekövetkezik.
2018. márc. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A 8.-at még az 5-re írtam volna. :)
2018. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

#5

Nem rosszakarásból mondom ezt, de egyszer szálljon el így fontos adatod. Nem egy esetben kellett már emiatt másoknak adatmentést csinálnom.


Kérdező: Sok dolog történhet. Jó esetben kiderül, hogy még tartott az adatmozgatás, és sérülni fog a kimeneti fájl. Ha nem áthelyezted, nincs gond. Aztán lehet, hogy a partíciós tábla sérül. Ez is menthető, de ez kicsit melósabb. Ritkán, de magával ránthatja az oprendszert is, ami megint csak tud gondot okozni. Végül a legrosszabb eset a fizikai károsodás. Ennek már simán lehet komoly következménye.


Egyébként nem fog garantáltan ez történni, ha így távolítasz el egy eszközt, de esélyt hagysz neki.

2018. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!