Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történhet olyankor, ha az...

Mi történhet olyankor, ha az ember az eszköz leállítása/kiadása nélkül húzza ki az USB-t, külső meghajtót és társait?

Figyelt kérdés
Milyen hátrányai lehetnek? Mert többen mondták hogy fontos előtte leállítani, de már előfordult párszor hogy elfelejtettem kiadni őket, csak kihúztam mert kapkodás volt, és utána sem lett semmi baja, sem az eszköznek, sem a rajta lévő adatoknak, sem pedig a számítógépnek. De akkor miért annyira kényesen fontos kiadni a külső meghajtókat?

2018. márc. 19. 09:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%

#10

Te meg már túldrámázod. :) Az oprendszeres példa az kb. 10 milliárd esetből egyszer ha előfordul. Egyébként ajánlott kiadatni bár általában én nem szoktam és még nem volt bajom belőle.

2018. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A jó édes ***** válasza:
17%
Semmi, az USB plug'n'play interfész, ki-be dugdoshatod kedvedre akármikor.
2018. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
21%

#10-es:

Nem ettől következik be az adatvesztés, hanem, hogy gagyi, szar adathordozókon tárolnak az emberek fontos dolgokat. Pl. 1000Ft-os csigalassúságú pendrive-on.

Ahogy a #12-es válaszoló is írta, az USB port egy plug'n'play interfész, semmit nem kell csinálni, ahhoz hogy működjön. Bármikor kihúzhatod, bedughatod és kész.

Le lehet pontozni.

2018. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak olvastál róla adatokat akkor (általában) nem történik semmi. Ha írtál rá adatot (másolás, módosítás stb.) és még nem ért végett a mávelet (eselet a cache-ben van az adat) akkor lehet adatvesztés.
2018. márc. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
32%
Én sem szoktam kiadatni a pendrive-ot, évek óta használom, naponta rakok rá filmeket, sorozatokat, arról nézem őket TV-n, semmi baja sincs.
2018. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Annak, hogy az USB plug'n'play, semmi köze a write cache-hez, a sync-hez, és ahhoz, hogy van-e írásra nyitott fájl a pendrive-on. Windows esetén, alapbeállítáon a pendrive-ra írt adat cache-be kerül, ami legkésőbb akkor kerül fizikailag is kiírásra az eszközre, amikor azt leválasztod. Semmi garancia nincs arra, hogy miután a Windows befejezte az adat másolását, az fizikailag is a pendrive-on, sőt, a legtöbb esetben ez nincs így. Viszont mikor kiadatod vele az eszközt, akkor először is flusholja a write cachet, azaz syncel, majd megnézi, hogy vannak-e esetleges nyitott fájlelírok, ha vannak, ezeket is lezárja. Mégegyszer mondom, ha ezt nem teszed meg, semmi garancia arra, hogy az adataid a pendrive-ra kerülnek, vagy ha éppen partíciókat hoztál létre rajta, azok sem feltétlenül írodnak ki.
2018. márc. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!