Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a konfigról?

Figyelt kérdés

CPU: intel i3 8100(3,6 Ghz)

GPU: GTX 1050 2GB GDDR5 (OC)

RAM: 8 GB 2400 Mhz

Táp: Cooler Master Elite Power 600w

Alaplap: Z370

SSD: Kingston A400 120GB

HDD: Western Digital Caviar 1 TB


Ez igy kb 190.000 ft-ba jön ki. Ennyiért tudnátok-e egy erősebb PC-t mondani?

Azért ragaszkodtam a 8. generációs procikhoz, mert fejleszteni akarom, majd ha szükséges lesz és módomban áll, és több tesztet néztem mi szerint a 8. generáció a legjobb, árban és teljesítményben is, csak az alaplap kissé drága...



2018. ápr. 3. 22:07
1 2
 1/15 Fantom83 ***** válasza:
0%
Hagyományos HDD-t szerintem felejtsd el,inkább 240-es SSD,és oszd be rajta a helyet...
2018. ápr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%

Tápegységet dobd ki belőle, az elég silány minőségű.

HDD-ből arra figyelj, hogy a WD10EZEX modellt válaszd, az új blue a régi green átcímkézése és sokkal lassabb.


A budget alaplapok meg ebben hónapban érkeznek a 8. generáció alá, ha tudsz pár napot várni, akkor 20 ezret tudsz spórolni.

2018. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mi a baj a táppal? Küldenél akkor egy 1TB HDD-t, amelyik szerinted megfelelő.

Első: Nem tehetek csak SSD-t mást is akarok rárakni, nem csak játékokat, és arra nem elég a 200 GB

2018. ápr. 3. 23:14
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Gyenge a feszültségszabályzása, hosszútávon kárt okoz az alkatrészekben. Hiányos védelme van és silány minőségű a ventilátora. Meg amúgy is ilyen alacsony hatásfokú tápegységet halkan nem is nagyon lehet hűteni, a hallásodra pedig egy kicsit drágább biztosítást kötni.
2018. ápr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Azért az a hallásbiztosításos szöveg kicsit sok szerintem, de félig meddig igazad van a táppal kapcsolatban.

Egyébként sokan úgy szólnak le valamit amiről gőzük sincs milyen, csak olvasták máshol és egy valakinek nem jó és az egyből szar, ez számomra elég zavaró...

Azért merem ezt így irt leírni mivel ilyen "silány" táp hajtja a gépemet és az ég eggyadta világon semmi probléma nincs vele.

Félreértés ne essék nem azt mondom hogy rábíznám az életemet de nem fogja tönkretenni a gépedet ha egy táp gyenge nem kifüstöl szimplán nem kapcsol be vagy valamit nem hajt meg pl.videókártya.

2018. ápr. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Cooler Master és silány? Valoban olcsóbb modelljük, de itt sem azon sporolnak, hogy a belseje nem minöségi, csak épp kivülről nem oylan extra.
2018. ápr. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha nagyon spórolnál tápon, és CM márka kell, Masterwatt Lite-ot vegyél, 400 vagy 500 wattos verziót, árban nincs sok különbség.


#1 WTF? SSD jelenleg arra való, hogy rendszert, gyakran használt programokat rátegyük. Az én 240-esemen már csak 38 GB szabad akad, az 1TB HDD-m is félig tele. Magyarul ha csak SSD-t használnék, abból a legolcsóbb modell, ami elég lenne, 65 ezerbe kerülne. Szerinted ez kinek érné meg?

2018. ápr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Cooler Master MasterWatt Lite 500W


Akkor erről a tápról mi a véleményed?

(Mint már emlitettem majd fejlezteni akarom a gépet, majd egyszer egy 8. generációs i7 fog belekerülni, meg egy gtx 1060 3GB, ezekre is tökéletes a táp? Mert azt nem akarok még 1X venni...)

2018. ápr. 4. 19:16
 9/15 anonim ***** válasza:

5-ik vagyok akit szépen lehúztak amiért mertem őszintén véleményt mondani!

Az kérdésben írt tál hajtja az én gépem:

-I7 6700 (stock hűtéssel)

-GTX 1070 (referencia hűtős)

-2 db 1 tb-os vinyó, 1db 120-as ssd

16gb ram

+még 3 ventilátor és még sorolhatnám a perifériákat de lényeg a lényeg, totálisan meg vagyok vele elégedve lassan 1,5 éve.

2018. ápr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért huztak le Cooler Master a nagy nevek között van ha házat, tápot, hűtést nézünk, minőségi termékekkel. De ez van.
2018. ápr. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!