Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA kártya áremelkedés?...

VGA kártya áremelkedés? Kitáncolhat a garanciális ügyintézésből egy bolt erre hivatkozva? Ez nem az ő egyéni szoc problémája?

Figyelt kérdés

Vettem még a VGA áremelkedés és bányászati hullám előtt egy combos VGA-t.

Anno kemény 80.000 volt. Ma is kapható ez a kártya még itt ott, olyan 150.000 környékén van ahol 180.000.

Elromlott de 36 hó gari van rá. Visszavittem.

Javítani ezen ugye nincs mit lehetetlen csak a csere jöhet szóba. Lenne is mire cserélni hiszen a kártya továbbra is ott a bolt kínálatában, csak immáron 150.000-ért.

A bolt nem hajlandó kicserélni (javítás ugye nem játszik) vissza akarja adni a hajdani vételárat. A 80.000-et.

Ezt megtehetné jogszerűen HA ÉS AMENNYIBEN a termék nem javítható és nem is cserélhető mert nincs mire teljesen elfogyott kifutott termékről lenne szó.

Akkor igen, akkor jogszerű lenne a vételár visszaadása.


De mivel a kártya ott figyel a polcon náluk így elvileg nincs más útjuk adni egy másikat. Hogy az most már 150.000-en 80.000 helyett hát szar ügy, de ez az ő bajuk. Nekem közöm hozzá semmi.


De a bolt nem így gondolja ki akar táncolni az ügyből.

Na vélemények?


2018. ápr. 8. 10:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem teljesen igaz, a vételár visszafizetése csak akkor lehet, ha a termék nem javítható, és nem cserélhető.


Akárhogy is van, mivel még forgalomban vannak azok a kártyák, még legalább javítani vagy cserélni kell.


(Én amúgy úgy tudom hogy a csere esetében nem mindig a szerviz cserél, pl huawei-ról biztosan tudom hogy a szerviz a cseréről igazolást ad, ami a vásárlás helyszinén érvényesíthető, aztán gondolom az anyagiakat meg a bolt-gyártó intézi)

2018. ápr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a bolt jogosan járt el azzal ha vissza akarja adni neked az akkori vételárat ezzel semmi gond nincs

Világosan le van írva vagy javítják a terméket vagy adnak egy azonos újat vagy vissza adják a pénzed

Az hogy az adott termék ára jelenleg majdnem 2x annyi mint amikor te vetted az nem a bolt hibája

2018. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 P.O.C. ***** válasza:
0%

Csak itt a sorrenddel van a baj.


1. Javítás, nyilván egy VGA -nál nem nagyon lehetséges.

2. Csere ugyan olyan, vagy hasonló képességű termékre. És azt nem mondják hogy nem lehet, mert az összes bányász sz@rt gyártják még .

3. Vétel ár megtérítése.


Lemerném fogadni, ha az utóbbival a vevő járna jól a föld alól is kerítenének inkább egy hasonló terméket.

2018. ápr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Világosan le van írva vagy javítják a terméket vagy adnak egy azonos újat vagy vissza adják a pénzed "



NE BESZÉLJÜNK MELLÉ!!

Ez csúsztatás.


Világosan le van írva hogy első körben javítani kell (ezt nem lehet) HA EZ NEM MEGY akkor csere másik azonos vagy nagyon hasonló termékre HA EZ NEM MEGY akkor lehet pénzt visszaadni.


Na most ez a kártya elérhető most is.

Akkor adjon egyet. Mennyiért vesz ő az ő sara engem nem érdekel.


Holnap első körben BKIK bejelentés.

2018. ápr. 8. 19:26
 15/15 P.O.C. ***** válasza:
Na, van valami pozitív fejlemény?
2018. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!