Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win 10 4k és Full HD monitor...

Win 10 4k és Full HD monitor közötti méretezési probléma?

Figyelt kérdés
Van a gépemre kötve egy 4k-s és egy full HS-s monitor. A beállításokban ugyan van olyan, hogy szöveg és más elemek méretezése(vagy ilyesmi) és ott lehet állítani százalékosan a méreteket. A probléma az, hogyha a 4K-s monitoron felveszem a méretezést 200%-ra, hogy lássam a tálcát meg minden mást, mert különben nyomorultan kicsi, akkor a játékokban a felbontást nem tudom 1920x1080 fölé vinni. Ha a méretezést leveszem 100%-ra, akkor már engedi a játék a 4K felbontást, de akkor meg pl Google Chrome-ban nem látom, hogy melyik lapon mi van, mert olyan kicsi, hogy nem lehet elolvasni, ugyan ez a start menüvel, táncával és minden programmal. Az nem tudom mit számít, hogy ugye mellé van bekötve egy full HD-s monitor. A kérdést amúgy azért írom ki, mert újratelepítettem a windowst, és előtte jó volt, normálisdan bírtam 4K-ban játszani és minden normális méretű volt, aztán most meg nem. Újratelepítés előtt is be volt mellé kötve a full HD-s, de nem tudom hogy akkor miért volt jó és most miért nem az. Windows és mindenféle driverből is a legújabb van, az nem lehet gond. A beállításokat meg már nyolcszor végigjártam, de ugyan az, ha 200% akkor csak 1920x1080, ha 100% akkor 4K, csak semmit nem lehet látni, mert kicsi.

2018. máj. 6. 12:00
 1/4 Szirty ***** válasza:

Veszel egy ultra nagy felbontású cuccot, aztán meg lebutítanád hogy tenyérnyi méretű legyen minden?

WTF?


640x480 rulez!

2018. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4k 24" 16/9 monitoron 2560x1440 - 150% a legjobb felbontás. Sokat kísérleteztem vele, munkára ez a legjobb. Ettől még tudok 4096 × 2160 beállítani a játékokon. A baj, a full hd monitor jelenléte, azt kösd le mindenképpen. A kettő együtt nem fog menni, csak full hd-én.
2018. máj. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ezelőtt ment, meg nagyon hasznos a két monitor egyszerre. THX
2018. máj. 6. 20:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor külön beállításokat kell alkalmazni.
2018. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!