Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új laptop, mégis akadnak a...

Foller kérdése:

Új laptop, mégis akadnak a játékok, miért lehet?

Figyelt kérdés

Nem rég vásároltam új laptopot, i5-7300HQ, 8 gb ddr4 rammal, gtx 1050 videókártyával.

Problémám az lenne, hogy minimumon is akadnak a játékok, néha a chrome is belassítja.

Win 10-el használom (magam telepítettem), kérdésem meg az lenne, hogy én rontottam el valamit vagy mi lehet a probléma?


2018. máj. 8. 17:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb laptopban egyszerre van dedikált és integrált videókártya is. Lehetséges hogy az integráltat használja alapból. ezt az nvidia control panel-ben tudod átállítani. Illetve használd töltőről játék közben csak akkor tudod kihasználni a max teljesítményt.
2018. máj. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
[link] - a legfrissebb driver a 1050-hez. Windows 10 64bit driver ez. Ha még nem raktad volna fel, vagy csak rosszat tettél volna fel. Ha nem raktál volna fel semmit akkor el sem indulna a játékok zöme. Egyébként megpróbálhatod újra is rakni a driver-t. Futtasd rendszergazdaként, biztos ami biztos. Egyik alkalommal driver frissítésnél egy R7 250 kártyával nekem szaros LoL közben nem volt 3fps-nél több. Az is okozott már gondot, hogy nem rendszergazdaként futtattam a telepítőt, azóta mindegyiket úgy indítom el.
2018. máj. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Driverek fent vannak?
2018. máj. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Vagy igen, akár az első által említett is lehet hiba. Nem vettem figyelembe, hogy laptopról van szó. Egyébként ezeknek a bios-ában nem lehet letiltani az IGP-t?
2018. máj. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Na várjunk, én totál nem vettem figyelembe tényleg, hogy ez laptop. Ez a helyes link akkor: [link]
2018. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. #4 nem mivel arra van kötve a monitor. (meg úgy az összes kimenet...). valamilyen szinten érthető mert így kevesebbet fogyaszt,közbe a videó teljesítmény majdnem ugyanaz.
2018. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Dedikáltra van állítva, és a legfrisseb driver van fent. Azt gondolom, hogy nem a videókártya lesz a hunyó, legalábbis akkor gondolom a chrome nem lassulna be néha. Játékok esetében is szakaszosan jön elő a lassulás, van hogy teljesen megáll a játék 5-10 másodpercre, de alacsony fps az szinte mindig fenn áll, talán proci hűtés probléma vagy nem jó a hdd?
2018. máj. 8. 18:04
 8/15 anonim ***** válasza:
nemhiszem hogy a hűtés lenne. mivel játékkal próbáltad?
2018. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Heroes of the storm meg gta 5, azért azt gondolom, hogy ezeket max beállításon vinnie kéne
2018. máj. 8. 18:12
 10/15 anonim ***** válasza:

Új hddnek nem kéne h baja legyen. De semmit nem lehet kizárni. Mindenesetre érdemes figyelned a hőmérsékletet neme az.

Továbbá elég valószínű h integráltal akarja nyomni, csak ahhoz édes kevés. Csak akkor érdekes az h a Chrome miért lassul be. De nekem is "gamer" laposom van és néha igen sokat gondolkozik pl Fb-közben...

2018. máj. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!