Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A PNY és az XFX valóban...

A PNY és az XFX valóban hangos vagy rossz hűtésű vga-kat gyártanak?

Figyelt kérdés

Sok helyen ezt hallom. Azt tudom , az MSI,PowerColor,Palit,Inno3D,Sapphire,KFA2 ezek gyártják a legjobb hűtésű dolgokat. A többiről meg azt hallom , hogy pocsék vagy már van rossz hütése is erről a kettőről meg kifejezetten ezeket hallom nos ez igaz?! Csak azért kérdem mert találtam két vga-t használtan rettentő jó áron XFX RX 460 4gb OC 27.000 Ft

Pny GTX 960 4 gb oc 33.000 Ft

rx 460 olcsóbb viszont mostanába rx 460 felejtős kártya lett ha jól tudom ezért meg gondolom a gtx 960-at is! És nem merem meg venni egyiket sem nagyon félek , hogy valami rosszat fogok ki csak a fent emlitet gyártok közül merek venni bár mind 2 2 ventis!? Ti meg mernétek venni bármelyiket is?

egy

AMD Phenom II X4 556 BE 3.75 GHz

és 11 gb ram lesz mellette

egy Xilence táppal!



2018. máj. 16. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, fikázni inkább az Innót meg a KFA-t szokták ezek közül, persze hogy jogosan-e, nem tudom.

Viszont XFX jó hűtéseket szokott csinálni. Talán PNY sem vészes.


A 2 kártya közül GTX 960 az erősebb, hát most nem tudom, mennyire megbízható eladó árusítja, gari van-e rájuk és mennyi, mert adott esetben lehet, hogy a másikat biztonságosabb megvenni.

2018. máj. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Palit, KFA2 mint legjobb hűtések közt? hááááát....


PNY alsóbb kategória. Ha nincs roncsra hajtva, akkor pont olyan jó mint egy olcsóbb giga kártya, viszont amit te néztél, az blower hűtéses, tipikus referencia kártya, csak a matricákat váltogatják rajta (msi, asus, giga, stb mind ugyan az a kártya ref-nél csak a matrica más). Ez egyrészt hangos, másfelől nem a minőségi hűtésről volt híres a 9xx széria.

Egyedi és ref kártya teljesítménye közt akár 15-20% is lehet az egyedi javára, mert ott a felépítés is változni szokott.

Blower-t csak és kizárólag több videokártyás rendszerbe vennék (bár akkor már inkább egyedi vízhűtés), emellett elég hangos, szóval remélem hangszigetelt házad van.

2018. máj. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem gyártanak hangos vagy rossz hűtésű kártyákat. Nyilván vannak gyengébb megoldásaik, és rossz szériáik, de alapvetően nem gyárt egyik sem rossz videokártyákat.

Én KFA2 kártyát biztosan nem vennék, ezek hasonlóak mint anno a VTX3D volt.

Egyébként meg a blower típusú hűtési megoldások nem a legjobbak, ezek szoktak hangosak és kevésbé hatékonyak lenni. Ez gyártótól független.

Igazából az árat érdemes nézni. Az ASUS általában baromira túl van árazva, azért felejtős. A MSI-nek is vannak nagyon túlárazott modelljei, de itt nem olyan gyakori azért.

A Gigabyte-nak voltak rosszabb szériái, de alapvetően jó kártyákat csinál és nem is árazza túl őket (sőt, sokszor a legolcsóbb modelleket adja ki).

Palit, Inno3D nagyjából egy áron szokott lenni, nVidia kártyáknál még Gainward is. Ezek többnyire ugyanazt a hűtést használják csak más a matrica.

Inno3D EGYEDILEG tervezett hűtései elvileg nagyon jók (pl.: iChill).

PowerColor egy kínai cég, csicsás, de (szerintem) szar kártyákat gyártanak, szóval én kerülném.

Sapphire véleményem szerint a legjobb AMD gyártó cég, elég sok Sapphire kártya fordult meg nálam és soha nem volt velük gond. Halkak és baromi jó hűtésük van.

2018. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na igen, ezt a kérdést azért tettem fel mert volt egy galaxy gtx 260-am az nagyjából jo volt. A Club3D is tudtommal jó hüteseket csinalt meg a manli is ! a vtx3D-rol halottam olyat , hogy nem a legjobb. És volt egy HIS Radeon HD 5870-em aminolyan hangos volt , hogy el adtam és 95 fok felé fel ment!
2018. máj. 17. 11:05
 5/6 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy érdemesebb az "ismertebb" márkáknál maradni. Tehát ASUS, Gigabyte, Sapphire, Gainward, EVGA, MSI. Ezekkel tuti nem lősz mellé.
2018. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nos szerintem hiába is vennél ilydn vga-kat mert azzal a procival már max full hd low-on tudnál játszani. Persze nem mintha a vga-k sokkal többre lennének képesek. De én a helyedben az RX 460-at venném elég a mellé a proci mellé. És az rx 460 még nagyon is jó vga-nak számit! Vagy nézhetsz gtx 950-et is! És most itt erősitsen meg valaki:


Ezek a gyártok legtöbbször jó hűtéseket alkalmaznak de itt is lehetnek hibás darabok: Zotac,Gainward,Sapphire,Asus,Msi,Club3D,Manli,Gigabyte,Pny

Mostmár a Gigabytot és a gainward-ot is ide vehetjük!


Ezek a gyártok középen vannak már több rosszdarabjaik vannak, viszont ha 1-2 embertől kérdezed és jártas leszel a témában akkor tudni fogod , hogy melyik nem lesz olyan rossz: Inno3D, Zalman,Galaxy, XFX,Evga,KFA2, Palit , Afox régebbi Gigabyte kártyák és még régebbi Gainward kártyák


És ezek amik szinte csak hangos vagy rossz hütésű kártyákat gyártanak de ezek közott is megfordul 1-2 jobb fajta: VTX3D,HIS,PowerColor,Axle,Yeston


De konkrétan ha csak is mineggyiknek a legjobb kártyáit vesszük ide akkor pl az Inno3D verhetetlen mind hang, mint hürésileg! Es a top 5: Inno3D,Asus,Gigabyte,Sapphire,Pny-Zotac

Talán az msi meg az asus vetekszik az ötödik helyért!

1.hely Inno3D 2.hely Sapphire 3.Pny-Zotac 4.hely Gigabyte 5.hely Asus-Msi

pny zotac-pt azért irtam egybe mert kb egy szinten vannak!

Konkrétan pl az inno3D-nél a Twin X2 nem a legjobb , viszont a IChillik azok már jók stb

2018. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!