Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gép tetű lassú-HDD miatt?

Új gép tetű lassú-HDD miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

ha valaki tudni segíteni, vagy valami tippje lenne, nagyon megköszönném, mert vagy az új gépemet, vagy a saját fejemet verem szét, ááááárghhh

Megveszem az adatlapomon láthat új gépet, de le is írhatom a konfigot is, minőségi, válogatott alkatrészek, garancia mindenre és használhatatlan. Direkt nagy vinyó, 2 terrás Samsung ment bele, legyen bőven hely, Samsung 2TB 32MB 5400rpm SATA2 HD204UI.

Ennek utánaolvastam, azt írják hogy ezek az 5400 rpm vinyók csak tárolásra valók, és lassabbak.

De létezik, hogy amíg bootol a Windows, addig én megiszok egy kávét, elszívok egy cigit, és még dobok egy sárgát is, mire kész van??? 10 perc?! Ja. Egy játékot feltelepíttetem, rákattintottam, vagy 15 percet vártam, semmi, aztán ki is nyomtam a g...be.

Gariztatni sem tudom elvinni, egyrészt vidéki vagyok, a gari BP-re szól, másrészt elvileg minden jó, VGA-t Furmarkoztaqm, Aida streszteszt, hőmérséklet tökéletes, CPU teszt szintén faja, Hard Disk Sentinel szerint tökéletes a vinyó is, RAM hiba szerintem kizárt. Haverom csinálta a telepítést, (Asus is bekap6ja mondjuk, agyon van bonyolítva,mert USB 3-ról nem lehet telepíteni, elől kell bedugni a billentyűt meg az egeret, ez is röhej egy 50 ezres deszkánál), és valamit állítgatott ezeknél az AHC vagy mi a tököm módnál, 2 oprendszerrel is próbáltam, Win7 és Win10, de ugyanaz a lassú tetű mocsadék, de minden mivel minden hadver elvileg oké, még gariztatni sem vihetem vissza.

Most márnem tudom, rohanjak el venni egy 7200 vinyót, vagy kapjam ki vinyómat a másik gépből, az WD, és 7200rpm, de azon meg oprendszer van, és az csak 500 gigás....?


Ja és a konfig:

Processzor: Intel I7 7700 (+Noctua NH-U9B SE2 hűtő)

Memória: G.Skill Aegis 16Gb 2400Mhz DDR4

Videókártya: Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming 8Gb OC

Alaplap: Asus Rog Strix Z270F

Tároló eszköz: amsung 2TB 32MB 5400rpm SATA2 HD204U

Azt meg nem hiszem, hogy ez annyi gagyi lenne, hogy rögtön tönkremenjen....



2018. jún. 15. 04:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vazze, SSD-ről hallottál már?
2018. jún. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a winchester valóban max. adattárolásra jó, oprendszernek kevés.


Vegyél bele egy min 120 gigás SSD-t, amire rámehet az oprendszer és kapsz egy használható gépet.

2018. jún. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a HDD 40%-al lassabb, mint a legolcsóbb normális HDD 6 éve:

[link]


Azonban a 10 perces betöltés szerintem így sem normális, lemérném a HDD sebességét hátha az alapot sem hozza.


Utána az SSD-t ajánlom én is.

2018. jún. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez lesz akkor a hiba. SSD szerintem még felesleges, drága és max 1 játékot tehetek fel rá. Az árából vehetek egy 1 TB WD Caviart, szerintem az tökéletes, az már 20 másodpercel később tölt be a Win, na azt még kibírom. A másik gépemen 500 gigás WD van, és tökéletes.

Sajnos, 2 terrásból, mert direkt ilyet kerestem, mindenhol csak ezeket az 5400 rpm látom

2018. jún. 15. 16:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Rendszernek egy 250-es SSD, minden másnak meg ott a HDD. Manapság rendszert HDD-re tenni butaság (kivéve ha nincs pénz SSD-re).
2018. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 levis56 ***** válasza:
Az,hogy nem kezeli az alaplapi usb portokat az nem normális szervízelni kéne. A HDD-től nem kéne ilyen lassúnak lenni ahogy írod. Próbáld meg másik sata portra dugni a winyót!
2018. jún. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 levis56 ***** válasza:
Vagy másik sata kábel.
2018. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!