Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szürke, vertikális vonalak...

Szürke, vertikális vonalak megjelenése után a windows nem indul, szükséges a videókártya csere? (Több részlet alul)

Figyelt kérdés

Először az ESO-ban tapasztaltam, majd mikor újraindítottam a gépet nem tudott már bootolni sem.

Csökkentett módban indul, illesztőprogram nélkül indul normál módban is.

Tőbb drivert is próbáltam (adrenalin 18.6.1. és 18.5.1).

Áramellátást teszteltem egy FSP 500 és 600-assal is.

HD 4850-essel illesztőprogrammal is indul. Sőt, gyorsabban fel áll a gép, mint eddig.

A ház tele van ventillátorral és nemrég volt takarítva.


Sapphire Radeon R9 270 OC 2GB

Windows 7 64-bit

Asus M5A97 R2.0

SSD (pár hetes) 860 EVO

AMD FX 6300

4x4GB RAM


Mit javasoltok?



2018. jún. 18. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Meghalt a kártya.

Ha nem tervezed a javíttatását (szvsz nem is érdemes javíttatásban gondolkodni) akkor megpróbálhatod megsütni, így még kicsikarhatsz belőle pár nap/pár hétnyi életerőt.

Kártyacseréig hasznos lehet ez a módszer.

2018. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én is már a csere felé hajlok. Tomshardwareon elég sok ilyenfajta hibás radeonokat láttam. Valószínűleg így nVidiát veszek. Most ezek az 1040 1050 típusok a menők 50-60 ezerért vagy mást ajánlanál?
2018. jún. 18. 21:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Újonnan GTX 1050 Ti a legjobb ebben az árban, de én arról inkább lebeszélnélek.

Használtan (hardveraprón) keress inkább GTX 970 vagy GTX 1060 3GB-ot. Az 1060-ak 99%-a még biztosan garis, 970-re viszont már nem biztos hogy van bolti garancia, ennek ellenére 50-55 ezerért szerintem így is megéri.

2018. jún. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!