Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Működni fog ez a ram a meglévő...

Működni fog ez a ram a meglévőkkel együtt?

Figyelt kérdés

Jelenleg hyperx savage 2x4gb 2400mhz cl12-es ddr4 ramom van


Szerettem volna bővíteni 16gb-ra de ilyen fajta ramot tavaly óta sehol nem lehet kapni az egész világon (nem értem hogy miért)

Az lenne a kérdésem hogy ha ezek mellé beteszek hypex fury 2x4gb 2400mhz cl15-ös ramot menni fognak együtt?

Vagy annak a CL-nek ugyan annyinak kell lenni??



2018. júl. 18. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy annak a CL-nek kell ugyan annyinak lenni. Tudtommal csak a frekvenciának kell egyformának lenni. Szerintem tedd be de úgy hogy nyitva legyen a számítógép agy fedele és a RAM-ot úgy tedd be, hogy éppen csak megáljon a foglalatban és hogy a gépp érzékelje. Ez azért kéne így berakni, hogy ha bármilyen rendhagyó dolgót veszell észre akkor azonnal ki tudd rántani a RAM-ot a helyéről. Én ezt tenném ha neked volnék. De ez a te döntésed.
2018. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, bekapcsolva szedje ki a ramot. Az ilyen hulyek minek valaszolgatnak? Menni fog siman
2018. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bekapcsolt állapotban kirántod a ramot a törpefeszültség amit abban az ezred másodpercben generálsz meg kb szétégeti a ramot meg a ram foglalatot is.

Fogd meg azt a ramot és rakd bele tisztességgel, mert a végén még kinyírod, ha erre a kóklerre hallgatsz.


A tévhitek eloszlatására:

Amíg a DDR megegyezik, az alaplap pedig támogatja az adott modul kiosztást (ami 4 gb-oknál menni fog), akkor a ramok mindig a legkisebb órajelen (MHz) és a legnagyobb késleltetéssel (CL) fognak működni.

A te esetedben az eredeti CL12 savage ramok is le fognak lassulni CL15-re. Ez kb 0,5FPS játékokban, tehát normál felhasználásnál nem érzed.

Én mondjuk 1x8GB ramot raknék bele, picit olcsóbb, ha van videokártya a gépben akkor meg nem sokat dob a dual-channel rajta.

Ha APU-s procid vagy AMD ryzened van, akkor viszont jobb az újabb 2x4GB.

2018. júl. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És az számít hogy a mostani ramoknál 1.20v kell ezeknek a furynak meg 1.35v
2018. júl. 19. 09:58
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom számít vagy nem de leírom hogy egy i5 7600 processzorom van egy gigabyte h270 alaplapban

csak azért írom mert azt olvastam hogy van olyan processzor ami nem támogatja a 1.35v ramokat

lehet hülyeséget mondtam de inkább biztosra megyek

2018. júl. 19. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!